Własna strona dla samorządowca na wybory samorządowe

Data: 2010-08-19 
Drukuj PDF Wyślij link

Powołanie komitetu wyborczego przed ogłoszeniem terminu wyborów?

Autor: Mariusz Sidor 

Zgodnie ze stanowiskiem Sądu Najwyższego powołanie komitetu wyborczego przed oficjalnym zarządzeniem wyborów jest możliwe.

Sąd w wyroku z 18 września 2002 r., stwierdził, iż z art. 65 ust. 1a wyraźnie wynika, iż wymienione w nim podmioty, w tym komitety wyborcze, mogą wykonywać czynności określone w ustawie od dnia ogłoszenia rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów o zarządzeniu wyborów. Tym samym należy uznać, że ustawodawca dopuszcza istnienie komitetów wyborczych już w momencie ogłoszenia wyżej wymienionego rozporządzenia.

Należy jednak pamiętać, że rzeczywistą działalność komitety mogą rozpocząć dopiero po terminie ogłoszenia rozporządzenia.

Na marginesie. Prawo prawem, a rzeczywistość jaka jest każdy widzi. Nieformalna samorządowa kampania wyborcza ruszyła już jakiś czas temu i ma się dobrze – kolejny martwy przepis wart legislacyjnego kosza.
 

Nasza społeczność

Imię i nazwisko:
Krzysztof Andrzej Tyczyński
wiek: 28 lat
województwo:
dolnośląskie
powiat:
wrocławski
gmina:
Wrocław
Kilka słów o sobie:
Krzysztof Andrzej Tyczyński – jestem kandydatem do Rady Miejskiej Wrocławia w okręgu numer 3 obejmujący osiedla Borek, Gaj, Huby, Powstańców Śląskich z listy KWW Ruchu Społecznego „Wrocławianie”. Urodziłem się 25 listopada 1982 roku, jestem kawalerem, mieszkam we Wrocławiu. Posiadam wykształcenie średnie techniczne – Technik Administracji i Zarządzania – uzyskane w 2005 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych we Wrocławiu przy ul. Worcella 3.
czytaj więcej

Newsletter

Bądź na bieżąco z informacjami

Telefon:
22 398 23 30

GG: 5515881

Skype: e-samorzadowiec

E-mail:
pomoc@e-samorzadowiec.pl