Własna strona dla samorządowca na wybory samorządowe

Data: 2010-08-19 
Drukuj PDF Wyślij link

Powołanie komitetu wyborczego przed ogłoszeniem terminu wyborów?

Autor: Mariusz Sidor 

Zgodnie ze stanowiskiem Sądu Najwyższego powołanie komitetu wyborczego przed oficjalnym zarządzeniem wyborów jest możliwe.

Sąd w wyroku z 18 września 2002 r., stwierdził, iż z art. 65 ust. 1a wyraźnie wynika, iż wymienione w nim podmioty, w tym komitety wyborcze, mogą wykonywać czynności określone w ustawie od dnia ogłoszenia rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów o zarządzeniu wyborów. Tym samym należy uznać, że ustawodawca dopuszcza istnienie komitetów wyborczych już w momencie ogłoszenia wyżej wymienionego rozporządzenia.

Należy jednak pamiętać, że rzeczywistą działalność komitety mogą rozpocząć dopiero po terminie ogłoszenia rozporządzenia.

Na marginesie. Prawo prawem, a rzeczywistość jaka jest każdy widzi. Nieformalna samorządowa kampania wyborcza ruszyła już jakiś czas temu i ma się dobrze – kolejny martwy przepis wart legislacyjnego kosza.
 

Nasza społeczność

Imię i nazwisko:
Alicja Górczyńska
wiek: 64 lata
województwo:
kujawsko-pomorskie
powiat:
radziejowski
gmina:
Radziejów-miasto
Młodzież naszą przyszłością
Kilka słów o sobie:
Wdowa, od zawsze bezpartyjna, społecznik, zasłużony krwiodawca, posiadam najwyższe odznaczenie PCK "KRYSZTAŁOWE SERCE". Wiceprezes Kujawsko - Pomorskiego Zarządu Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Radziejowskiego.
czytaj więcej

Newsletter

Bądź na bieżąco z informacjami

Telefon:
22 398 23 30

GG: 5515881

Skype: e-samorzadowiec

E-mail:
pomoc@e-samorzadowiec.pl