Własna strona dla samorządowca na wybory samorządowe

Wiadomości ze stron RSS

Powody rezygnacji z certyfikacji ISO w Urzędzie Miasta

Data złożenia interpelacji: 27.10.2011 r. Źródło: mieszkańcy Interpelacja dotyczyła: udzielenia informacji na temat rezygnacji z certyfikacji ISO w Urzędzie Miasta Czeladź. Zrealizowana. (W wyjaśnieniu Pani Burmistrz stwierdza, że certyfikat ISO jest obciażeniem finansowym dla gminy. Procedury absorbują pracowników, którzy w tym czasie nie wykonują swoich obowiązków wynikających z zakresów czynności...) więcej »

Wykaz imprez kulturalnych, sportowych i społecznych na 2012 rok

Data złożenia interpelacji: 27.10.2011 r. Źródło: słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Interpelacja dotyczyła: Przygotowania wykazu imprez oraz inicjatyw kulturalnych, sportowych i społecznych organizowanych przez Miasto Czeladź, organizacje i stowarzyszenia dzialające na terenie gminy a następnie umieszczenie w/w. kalendarium na stronie internetowej www.czeladz.pl a taże w Echu Czeladzi. Stan: Zrealizowana więcej »

Fryderyk Chopin i Franciszek Liszt - Polak, Węgier, dwa bratanki...

Już 18 stycznia 2012 r. o godz. 17.00 (Hala MOSiR w Czeladzi) serdecznie zapraszam na pierwszy w nowym roku wykład pt. Fryderyk Chopin i Franciszek Liszt - Polak, Węgier, dwa bratanki..., który wygłosi prof. zw. dr hab. Mirosław Kisiel. więcej »

„Kościół pod wezwaniem Św. Stanisława w Czeladzi na tle architektury sakralnej Zagłębia Dąbrowskiego

Serdecznie zapraszam na ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czeladzi. Już 14 grudnia 2011 r. wykład pt.„Kościół pod wezwaniem Św. Stanisława w Czeladzi na tle architektury sakralnej Zagłębia Dąbrowskiego" wygłosi  z dr inż. Jacek Owczarek - Dyrektor Śląskiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego, zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby. więcej »

Japonia- Kraj kwitnącej wiśni w Czeladzi

10 grudnia miał miejsce kolejny wykłąd w ramach Czeladzkich Spotkań z Nauką. Tym razem poznaliśmy Kraj Kwitnącej Wiśni- Japonię. Podczas zajęć zaprezentowany został m.in. strój samuraja oraz gejszy. Studenci nauczyli się również kaligrafii japońskiej. więcej »

V akcja Graj i Pomagaj

Już po raz piąty miałem wielką przyjemność prowadzenia akcji charytatywnej "Graj i Pomagaj" organizowanej przez Cestrum Sportu i Rekreracji w Dąbrowie Górniczej. Wspaniała atmosfera oraz szczytny cel zgromadziły, najwiekszą jak do tej pory, grupę miszkańców Zagłębia. więcej »

I Transgraniczne Forum Gospodarcze

1 grudnia 2011 r, w Czeskim Cieszynie odbyło się I Transgraniczne Forum Gospodarcze. To kolejne, organizowane wspólnie przez polski oraz czeski Cieszyn przedsięwzięcie pozwalające budować nową jakość w kontaktach obu miast, przez które jeszcze do niedawna przebiegała granica. Nie bez znaczenia jest fakt, że Forum odbyło się w symbolicznym miejscu - w pobliżu granicznego mostu, który kiedyś dzielił, a dziś łączy mieszkańców Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. więcej »

Wieczór Andrzejkowy dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Ponad 90 osób bawiło się na zabawie Andrzejkowej zorganizowanej dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Czeladzi oraz Dąbrowy Górnicze. „Prywatki”-Wojciecha Gąsowskiego, „Mydełko Fa”,” Jesteś Szalona”, „Ściernisko” – Golec Uorkiestra czy „Józek nie daruje Ci tej nocy” to tylko część z hitów, które królowały na parkiecie klubu studenckiego AMIGO 2001 w Dąbrowie Górniczej. więcej »

prof. Leszek Balcerowicz w WSB

„Co najczęściej słyszymy w publicznych dyskusjach o finansach naszego państwa? Ano, że pieniądze się znajduje albo się muszą znaleźć. Pieniądz jest więc traktowany jako kopalina, którą wydobywa się spod ziemi, a nie - z naszych kieszeni” – to fragment artykułu prof. Leszka Balcerowicza. Na więcej pytań dotyczących finansów naszego Państwa oraz kondycji polskiego budżetu prof. Leszek Balcerowicz odpowiedział podczas spotkania 28 listopada 2011 roku o godz. 12.00, które odbyło się w Audytorum Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. więcej »

"Wieczór kawalerski" w Teatrze

Ponad 100 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięła udział w wyjeździe organizowanym przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Stowarzyszenie "Razem dla Czeladzi". Kulturalna uczta miała miejsce w Teatrze im. S. Wyspiańskiego w Katowicach w dniu 27.11.2011 r. więcej »

Seniorzy poznali "Pułapki komunikowania się"

09 listopada o godz. 17.00 odbyło się kolejne spotkanie dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykład prof. dr hab. Katarzyny Popiołek pt. „Pułapki komunikowania się” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem seniorów. więcej »

Zwiedziliśmy Świat w 60 minut

W sobotę 26.11.2011 r. odbyło się kolejne spotkanie z nauką. Tym razem w 60 minut dookoła świata zabrał nas Pan Grzegorz Kuśpiel- podróżnik, odkrywca, grotołaz. Zajęcia raz w miesiącu odbywają się w Szkole Podstawowej nr 7 a także w Szkole Podstawowej nr 3. więcej »

„Burze, grzmoty, trąby powietrzne - ekstremalne zjawiska meteorologiczne”

Kolejny wykład w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku wygłosił Pan prof. dr hab. Tadeusz Niedźwiedź. Teamtem przewodnim były „Burze, grzmoty, trąby powietrzne - ekstremalne zjawiska meteorologiczne”. Wykład miał miejsce 23.11.2011 (środa) o godz. 17.00 w sali kawiarenki Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Czeladź ul. Sportowa 2. Wstęp wolny! więcej »

Taniej, lepiej, ciekawiej...

Małgorzata Kaptur: 12.11.2011 aktualizacja: 14.11.2011 Nie kąsa się ręki, która karmi - to powiedzenie zna każdy dziennikarz prasy samorządowej. To się przekłada na sposób informowania społeczności. Narzucanie pewnych tematów, a wstrzymywanie innych, konsultowanie materiałów przeznaczonych do druku z burmistrzem lub wójtem - to praktyka stosowana niestety również w innych gminach. więcej »

"Pułapki komunikowania się" dla Seniorów

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. "Pułapki komunikowania się", który poprowadzi prof. dr hab. Katarzyna Popiołek. więcej »

„Wieżowce, bloki i domki jednorodzinne - mieszkania owadów, czyli życiowe problemy małych stworzeń”

W sobotę 29.10.2011 r. o godz. 10 w Szkole Podstawowej nr 7 a o godz. 12.15 w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się kolejne spotkanie w ramach Czeladzkich Spotkań z Nauką. Tym razem Pani dr Edyta Sierka oraz dr Wojciech Sierka poprowadzili wykład pt. „Wieżowce, bloki i domki jednorodzinne - mieszkania owadów, czyli życiowe problemy małych stworzeń” więcej »

Spotkajmy się w Teatrze!

Serdecznie zapraszam do spędzenia wspólnego wieczoru w Teatrze im. S. Wyspiańskiego w Katowicach. Już 27 listopada 2011 r. (niedziela) o godz. 18.00 zachęcam do wzięcia udziału w "kulturalnej uczcie" podczas przedstawienia "Wieczór kawalerski". więcej »

Uniwersytet III Wieku w Czeladzi - Inauguracja Roku Akademickiego 2011/2012

Nowa lokalizacja, ponad 120 uczestników w wieku 30+ oraz najnowsze odkrycia naukowe towarzyszyły Inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czeladzi, która odbyła się 19 października 2011 r. o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. więcej »

I Forum Marki Polskiej

24 września 2011 r. w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbyło się I Forum Marki Polskiej, w którym udział wzięli m.in. Pani prof. Zyta Gilowska oraz Pan Jarosław Kaczyński- prezes Prawa i Sprawiedliwości. więcej »

Dziękuję!

Podczas Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej w dniu 5 października 2011 r.  miałem zaszczyt odebrać z rąk Jej Magnificencji Rektor prof. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz Medal Komisji Edukacji Narodowej. więcej »

Inauguracja Czeladzkich Spotkań z Nauką !- Galeria

24 września 2011 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 7 w Czeladzi uroczyście zainaugurowaliśmy II Edycję Czeladzkich Spotkań z Nauką. W spotkaniach udział wzięło ponad 120 małych studentów z terenu naszego miasta. więcej »

Inauguracja Czeladzkich Spotkań z Nauką !- Galeria

24 września 2011 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 7 w Czeladzi uroczyście zainaugurowaliśmy II Edycję Czeladzkich Spotkań z Nauką. W spotkaniach udział wzięło ponad 120 małych studentów z terenu naszego miasta. więcej »

Czeladzkie Spotkania z Nauką- rekrutacja zakończona!!!

Miło nam poinformować, że zakończyła się rekrutacja do kolejnej (drugiej) edycji Czeladzkich Spotkań z Nauką. Uroczysta Inauguracja Roku Szkolego odbędzie się 24 wrzesnia 2011 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 7 w Czeladzi. Studentów posiadających indeksy z poprzedniej edycji CSN prosimy o zabranie ich na I wykład. więcej »

Inauguracja Czeladzkich Spotkań z Nauką !- rekrutacja zakończona

Miło nam poinformować, że zakończyła się rekrutacja do kolejnej (drugiej) edycji Czeladzkich Spotkań z Nauką. Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego odbędzie się 24 września 2011 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 7 w Czeladzi. Studentów posiadających indeksy z poprzedniej edycji CSN prosimy o zabranie ich na I wykład. więcej »

Czeladzkie Spotkania z Nauką 2011/2012- rekrutacja rozpoczęta

W dniach 1.09- 16.09.2011 r. rozpoczynamy rekrutację na kolejny rok zajęć w ramach Czeladzkich Spotkań z Nauką. Zachęcamy rodziców dzieci w wieku 6-12 lat do przesłania zgłoszenia zgodnie z poniżej przedstawioną informacją. Podobnie jak w roku ubiegłym uczestnictwo w wykładach jest bezpłatne. Decyduje kolejność zgłoszeń. więcej »

Czeladzkie Spotkania z Nauką - Harmonogram Zajęć r.a. 2011/2012

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z Harmonogramem wykładów na rok akademicki 2011/2012, które odbędą się w ramach II edycji Czeladzkich Spotkań z Nauką kierowanych do dzieci w wieku 7-12 lat. Już 24 września 2011 r. o godz. 10.00 planujemy Uroczystą Inauguraję Roku Akademickiego. Rozpoczęcie rekrutacji oraz szczegóły organizacyjne już niebawem.Udział w wykładach będzie bezpłatny. więcej »

I rok Czeladzkich Spotkań z Nauką zakończony

21 maja 2011 r. odbyło się uroczyste zakończenie I roku Czeladzkich Spotkań z Nauką. Od października 2010 r. w 9 wykładach dla dzieci z czeladzkich szkół podstawowych oraz gimnazjów systematycznie uczestniczyło ponad 100 małych studentów. Tym razem zamiast wykładu miał miejsce koncert Dawida Podsiadło finalisty programu tvn -  XFactor. więcej »

AVOCADO zagrało w Czeladzi- II Koncert "Dla Mamy"

26 maja o godz. 17.30 w Restauracji Pałacu "Pod Filarami" w Czeladzi wystąpił zespół AVOCADO znany m.in. z występów w programie TVN - XFactor. Koncert odbył się z okazji święta naszych Mam. więcej »

Dokończenie inwestycji przy Szkole Podstawowej nr 7 (boisko i bieżnia)

Data złożenia interpelacji: 27.04.2011 r. Źródło: opinia własna Interpelacja dotyczyła: wykonania kosztorysu prac niezbędnych do dokończenia inwestycji przy Szkole Podstawowej nr 7 (boiska oraz bieżnia). Oczekuję na odpowiedź. (W związku z brakiem działań podczas sesji w dniu 29.12.2011 r. dokonano zmian w projekcie budzetu miasta na rok 2012, w wyniku których zabezpieczono kwotę 158 000 zł w celu dokończenia w/w. inwestycji) więcej »

Naprawa pasa drogowego - ul. Staszica

Data złożenia interpelacji: 27.04.2011 r. Źródło: opinia mieszkańca Interpelacja dotyczyła: dokonanie napraw pasa drogowego wzdłuż ul. Staszica ze szczególnym uwzględnieniem okolicy tzw. stacji pomp. Zrealizowana.  więcej »

Kosztorys niezbędnych inwestycji TRAFIC

Data złożenia interpelacji: 27.04.2011 r. Źródło: opinia mieszkańców Interpelacja dotyczyła: określenia zakresu remontów oraz wielkości nakładów finansowych a także wykonania kompleksowego projektu techniczno- funkcjonalnego obejmującego następujące remonty: - termomodernizacja budynku, - wykorzystanie przyłącza ciepłowniczego oraz instalacji co i cw, - modernizacja instalacji wodno- kanalizacyjnej, - remont pomieszczeń użytkowych, Oczekuję na odpowiedź. więcej »

I Rocznica Katastrofy Smoleńskiej w Czeladzi

10 kwietnia 2011 r. w Kościele pod wzwaniem św. Stanisława BM oraz Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi odprawione zostały Msze Święte w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku (z 10.04.2010 r.). więcej »

Koszty najmu pomieszczeń w budynkach należących do gminy

Data złożenia interpelacji: 30.03.2011 r. Źródło: opinia własna Interpelacja dotyczyła: udzielenia informacji na temat kosztu najmu pomieszczeń w jednostkach zarządzanych i nadzorowanych przez miasto (Szkoły, Traffic, Muzeum Saturn). Interpelacja dotyczyła również ułatwienia dostępu do tych informacji dla mieszkańców oraz osób zainteresowanych. Zrealizowana. więcej »

Zbiornik retencyjny - Piaski

Data złożenia interpelacji: 30.03.2011 r. Źródło: opinia mieszkańców Interpelacja dotyczyła: udzielenia informacji na temat planów dotyczących przyszłości zbiornika retencyjnego w kwadracie ulic Prusa/Orzeszkowej/Matejki/Wyspiańskiego (Czeladź-Piaski - przy dawnym przedszkolu nr 6). Zlealizowana w wyniku kolejnej interwencji (termin odpowiedzi 18.11.2011 r.) więcej »

Chodnik ul. Konopnickiej

Data złożenia interpelacji: 30.03.2011 r. Źródło: opinia mieszkańców Interpelacja dotyczyła: dokonania prac remontowych chodnika i schodów pomiędzy ul. Nowopogońską oraz ul. Konopnickiej wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 7. Zrealizowana. (Dokonana bieżąca naprawa. Całkowity remont będzie możliwy po zapisaniu działań w budżecie na kolejne lata. Dodatkowo dokonano naprawy jezdni na ul. Konopnickiej) więcej »

Czystość - Rynek, Targ, Park Prochownia,

Data złożenia interpelacji: 30.03.2011 r. Źródło: opinia mieszkańców Interpelacja dotyczyła: dokonania prac porządkowych w całym mieście ze szczególnym uwzględnieniem Rynku, okolic Targu na ul. Grodzieckiej oraz Parku Prochownia (usunięcie z drzewostanu elementów garderoby, uprzątnięcie śmieci). Zrealizowana. (Dakonano prac porządkowych) więcej »

Sychronizacja sygnalizacji świetlnej ul. Nowopogońska

Data złożenia interpelacji: 30.03.2011 r. Źródło: opinia mieszkańców Interpelacja dotyczyła: dokonania analizy działania oraz ewentualnej synchronizacji sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Nowopogońskiej/Francuskiej/27 stycznia . Należy zwrócić szczególną uwagę na długi czas oczekiwania na światło zielone na przejściu dla pieszych od strony PEG. (synchronizacja ułatwi bezpieczne przekraczanie ul. Nowopogońskiej przez dzieci idące do Szkoły Podstawowej nr 7)  Zrealizowana. (dokonano synchronizacji)    więcej »

"Co z tym Państwem ?" - spotkanie z red. Jackiem Żakowskim

26 marca 2011 r. miałem przyjemność wzięcia udziału w spotkaniu z Panem red. Jackiem Żakowskim, który spotkał się ze studentami dąbrowskiej WSB w ramach 7 Festiwalu Nauki (www.wsb.edu.pl/festiwalnauki).   Gośćmi tegorocznego festiwalu byli m.in. Mirosław Hermaszewski (polski astronauta), dr Jan Olbrycht (europoseł), prof. dr hab. Krzysztof Jajuga (ekonomista). więcej »

Turniej siatkówki i koszykówki o puchar Burmistrza Miasta Czeladź

W dniu 20.03.2011r  jak co roku odbył się Turniej siatkówki dziewcząt i koszykówki chłopców o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź więcej »

Wysysający i odlotowy wykład z Fizyki - galeria

"O czymś i o niczym, czyli odlotowy i wsysający wykład o powietrzu" - 16 kwietnia odbył się kolejny wykład - Czeladzkich Spotkań z Nauką. Było to ostatnie spotkanie przed oficjalnym zakończeniem roku. Tym razem mali studenci poznali tajniki fizyki. więcej »

IV Perła Baroku - JOSCHO STEPHAN BAND !!!

KRÓL GIPSY SWINGING GUITAR Wielcy muzycy jazzowi jak Paquito de Rivera, James Carter, Charlie Mariano czy Grady Tate entuzjastycznie opisywali jego talent po wspólnych koncertach. Odbył tournee po Australii z topowymi gitarzystami- Martinem Taylorem i Tommy Emmanuelem i uczestniczył z własnym zespołem w wielu znaczących europejskich festiwalach. Jego koncertowe występy w nowojorskim Lincoln Center czy w amerykańskim Nashville, były znakomicie recenzowane.   więcej »
AnnaSzarekLisiewicz.e-samorzadowiec.pl, Autor: Anna Szarek-Lisiewicz

IV Perła Baroku - KEVIN KENNER RECITAL

     Kevin Kenner w wieku 17 lat  otrzymał na Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie 10 nagród i nagrodę specjalną jury dla najbardziej obiecującego pianisty. Dziesięć lat później powrócił do Warszawy aby wygrać Konkurs Chopinowski, otrzymując jednocześnie nagrodę publiczności i nagrodę za najlepsze wykonanie poloneza.     Rok 1990 był milowym krokiem dla rozpoznawalności artyzmu Kenera na świecie. Oprócz konkursu Chopinowskiego doceniony został przez wybitne kapituły innych największych i najtrudniejszych artystycznie muzycznych konkursów na świecie: trzecie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Piotra Czajkowskiego w Moskwie, do tego laury International Terence Judd Award (Londyn ), Van Cliburn International Piano Competition (Fort Worth) i Gina Bachauer International Competition (Salt Lake City) WYBITNY, NIEZWYKŁY, FANTAZTYCZNY, PORUSZAJĄCY - RECITAL KEVINA KENNERA w Bazylice Św.Trójcy w Kobyłce. 5min od warszawskiej Pragi, 15km od Pałacu Kultury. WSTĘP WOLNY   więcej »
AnnaSzarekLisiewicz.e-samorzadowiec.pl, Autor: Anna Szarek-Lisiewicz

IV Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku - Koncerty Mistrzów

Międzynarodowy Festiwal "Perła Baroku – Koncerty Mistrzów" to najważniejsze w sezonie wydarzenie artystyczne po wschodniej stronie Warszawy. Nazwany był w prasie "najważniejszym wydarzeniem od dziesięcioleci" i "Centrum kulturalnej Europy", a trzy minione edycje obejrzało ponad 12 tysięcy osób. Przyjeżdżają na Festiwal największe gwiazdy muzyki klasycznej i barokowej. Festiwal poszerza horyzonty na jazz i world music, gdyż jego ideą jest prezentacja mistrzowskich wykonań i otwarcie na wiele dziedzin muzyki. W 2009r. festiwal gościł m.in. zdobywców MIDEM CLASSICAL AWARD, a w roku 2010 zdobywczynię nagrody GRAMMY.   więcej »
AnnaSzarekLisiewicz.e-samorzadowiec.pl, Autor: Anna Szarek-Lisiewicz

Pierwsza pomoc to jest to ! - galeria zdjęć

19 marca 2011 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 7 w Czeladzi odbyły się zajęcia Czeladzkich Spotkań z Nauką. Tym razem młodzi studenci poznali zasady udzielania pierwszej pomocy. więcej »

Spotkanie z Panią Poseł Joanną Kluzik- Rostkowską oraz Posłem PE dr. Markiem Migalskim

11 marca 2011 r. w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie z cyklu "Poznaj swojego posła !", którego gośćmi byli: Pani Poseł Joanna Kluzik Rostkowska oraz Pan Poseł do Parlametu Europejskiego dr Marek Migalski. Spotkanie połączone zostało z wykładem otwartym dotyczącym polityki społecznej. więcej »

Turniej mini-koszykówki klas III i młodszych

W sobotę 12 marca odbył się turniej mini-koszykówki klas III. do turnieju zgłosiło się 8 drużyn.   więcej »
sylwesteriwanowski.e-samorzadowiec.pl, Autor: Sylwester Iwanowski

Planetarium - Czeladzkie Spotkania z Nauką

19 lutego 2011r. grupa ponad 70 dzieci wzięła udział w wycieczce do Planetarium Śląskiego w Chorzowie. Było to kolejne ze spotkań realizowanych w ramach projektu "Czeladzkie Spotkania z Nauką". Jednocześnie dla rodziców odbył się kolejny wykład, który prowadziła dr Bożena Kubiczek. więcej »

Spotkanie opłatkowe Forum Firm Miasta Radlin

Spotkanie opłatkowe 2010 16 grudnia odbyło się coroczne spotkanie wigilijne członków Forum Firm Miasta Radlin oraz zaproszonych Gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Ksiądz Proboszcz Zenon Działach, Pan Piotr Absalon – Sekretarz Miasta Radlin, Pan Jacek Sobik – Przewodniczący Rady Miasta Radlin, Pan Piotr Zamarski – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Pan Witold Łupiński – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radlinie, Pani Małgorzata Skura – Dyrektor Oddziału Bankowości Detalicznej BRE S.A oddział Multibanku z Rybnik, Pan Grzegorz Draga- Dyrektor BGŻ z Wodzisławia Śląskiego Podczas spotkania wystąpiły wokalistki z zespołu tańca "Przytup" z Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie w składzie: Alicja Kubik, Agata Kraszczyńska, Sandra Malgrab, Agnieszka Sosna pod kierunkiem pani Sylwii Lubszczyk.   więcej »

Szanowni Państwo,

Prezentujemy tutaj mosińskie sprawy z naszego punktu widzenia. Tu możesz przeczytać to, o czym nie napisze "Merkuriusz", ani oficjalna strona www.mosina.pl. Będziemy wdzięczni za przekazywanie swoich uwag i wniosków. Radni Koalicji Samorządowej Nie chciejcie ojczyzny, która was nic nie kosztuje. Na str. 46 Studium/Prognozy oddziaływania na środowisko czytamy: „terenów silnie nachylonych, zagrożonych erozją jest jednak więcej. Dlatego niepokoją niektóre koncentracje zabudowy w strefach krawędziowych doliny Warty i rynny Kopli(Głuszynki), np. w Czapurach”. studium/prognoza_oddzialywania_na_srodowisko.pdf   Wszystkich, którzy przygotowują teksty do kolejnego numeru "Czasu Mosiny", proszę o ich nadsyłanie do 29 grudnia 2012 r. Można jeszcze do końca miesiąca przesłać zdjęcia na konkurs MOSINA Z PRZYMRUŻENIEM OKA. Dziękujemy za materiały i wpłaty na wydawanie "Czasu Mosiny"nr konta: 44 9048 0007 0000 5164 2000 0001 Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej M-a, ul. Topolowa 11 Serdecznie zapraszam do współtworzenia naszego pisma. --- Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli. --- Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm.  Jan Paweł II (Karol Wojtyła)  7.07. godz. 19.00: Liczba wejść Nr 2 ->1 652 Nr 1 -> 2 606 8.07. godz. 12.00: Liczba wejść Nr 2 ->1 739 Nr 1 -> 2 678 8.07. godz. 20.00: Liczba wejść Nr 2 ->1 815 Nr 1 -> 2 753 9.07. godz. 20.00: Liczba wejść Nr 2 ->1 916 Nr 1 -> 2 864 9.07. godz. 15.00 Liczba wejść: Nr 2 ->2 015 Nr 1 -> 2 959 16.07.2012. Liczba wejść po 14 dniach: Nr 2 - 3400 Nr 1 - 4 324 Szanowni Państwo, opracowanie nowej strony zabierze jeszcze sporo czasu, postanowiłam więc przywrócić możliwość komentowania na poprzednich warunkach. Można rozmawiać na każdy temat. Krytyka, jeśli ma być skuteczna, musi być rzeczowa i kulturalna, bez personalnych ataków. Będę starała się odpowiadać na Państwa pytania. Z góry dziękuję za uwagi, wnioski i dobre rady. (MK) „Ja, Małgorzata Kaptur, przepraszam Jakuba Pyżalskiego za to, iż w dniu 3 lipca 2014 r. w artykule »Czapury. Skarpy bezpieczne i niebezpieczne« zamieściłam nieprawdziwą informację, że Jakub Pyżalski ma na swoim koncie 3 wyroki”. więcej »

Drugi semestr Uniwersytetu Trzeciego Wieku - harmonogram zajęć !

9 lutego 2011 wykładem dra Tomasza Sadowskiego dotyczącym prawa darowizn oraz prawa spadkowego rozpoczął się kolejny semestr działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czeladzi. Zajęcia w semestrze letnim 2010/2011 będą odbywały się tradycyjnie w co drugą ślądę miesiąca. więcej »
«« « 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 » »»
Strona 8 z 13, wyświetlono pozycje od 351 do 400, łącznie pozycji: 634.