Własna strona dla samorządowca na wybory samorządowe

Wiadomości ze stron RSS

Kampania

LISTA NR 6, POZYCJA 6   więcej »

Światowej sławy kardiochirurg w Czeladzi - wykład już w czwartek!

Najbliższe dni zapowiadają się bardzo interesująco - 6 listopada - Uniwersytet Powszechny w Czeladzi odwiedzi prof. Andrzej Bochenek - światowej sławy kardiochirurg, współpracownik prof. Religi oraz uczestnik pierwszych w Polsce udanych transplantacji serca. więcej »

Czeladzkie Spotkania z Nauką - V edycja rozpoczęta

4 października 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 7 już po raz piąty zainaugurowaliśmy Czeladzkie Spotkania z Nauką. Cykl bezpłatnych wykładów popularyzujących naukę dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Wykład pt. "Pamietaj chemiku młody..." przeprowadził Mateusz Stocki z Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu.   więcej »

PROGRAM PIELGRZYMKI

             Organizatorem pielgrzymki jest Biuro Podróży Beskidvision spółka jawna                       S. Rusin, I. Kaczmarczyk ul. Kopernika 2, 34 – 300 Żywiec.               Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych                              Marszałka Województwa Śląskiego więcej »

Zapraszam do głosowania

Szanowni Państwo, Startuję z okręgu nr I, listy   3 (PIS) do Rady Dzielnicy Białołęka. Miejsce na liście nr 10 (ostatnie).         Jestem mężatką, matką trojga dorosłych dzieci. Zawsze byłam i jestem wrażliwa na potrzeby innych ludzi. W każdym działaniu, jakie podejmuję, wykazuję solidność i konsekwencję. Cenię sobie prawość, otwartość.         Pracowałam w Szkole Podstawowej nr 344 na warszawskim Tarchominie jako nauczycielka matematyki. Moją pasją od lat są działania na rzecz wychowania. Mam w tej kwestii wiele doświadczeń i sukcesów.          Od ponad 11 lat pełnię funkcję Przewodniczącej Dzielnicowego Zespołu Realizacji Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, od 8 lat jestem ławnikiem w Sądzie Pracy.           Pełnione funkcje nie przeszkadzają mi dbać o moją rodzinę, jak też o inne osoby potrzebujące pomocy oraz działać na rzecz Parafii Warszawa Płudy. W tym środowisku od 2009 roku społecznie organizuję pielgrzymki do polskich sanktuariów i miejsc historycznych. Ostatnia 18. pielgrzymka odbyła się 18 października 2014 roku do Gietrzwałdu i Świętej Lipki.          Mieszkańcom naszego Osiedla „Marywilska” obiecuję działać na rzecz obniżenia wysokości czynszu. Pragnę poprawić komunikację autobusową osiedla oraz stworzyć miejsca do parkowania samochodów. Dla poprawienia bezpieczeństwa mieszkańców osiedli widzę potrzebę instalacji monitoringów oraz zwiększenia patroli.           Ulica Płochocińska, Marywilska wymaga rekonstrukcji wraz remontem wiaduktu. Białołęka, licząca ponad 100 tysięcy mieszkańców, jako jedna z niewielu Dzielnic nie posiada nocnej i świątecznej opieki lekarskiej. Moich Wyborców zapewniam, że Ich interesy reprezentować będę solidnie i skutecznie. Jeśli masz pytanie, problem – napisz: elzbieta.furdyna@wp.pl Zapraszam do głosowania w Wybrach!   więcej »

Aktualności

Gratuluję wszystkim, którzy uzyskali poparcie społeczności lokalnej i otrzymali jej mandat w wyborach samorządowych. więcej »

II rok akademicki w Uniwersytecie Powszechnym w Czeladzi zainaugurowany!

W środę 17 września 2014 r. o godz. 17.00 w siedzibie Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Powszechnym w Czeladzi. Do grona patronów merytorycznych UP dołączył Uniwersytet Śląski w Katowicach. więcej »

Inauguracja Roku Akademickiego w Uniwersytecie Powszechnym

W imieniu organizatorów Uniwersytetu Powszechnego uprzejmie zapraszamy na Uroczystą Inauguracja Roku Akademickiego na Uniwersytecie Powszechnym w Czeladzi, która odbędzie się 17 września 2014 r. o godzinie 17.00 w siedzibie Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi przy ul. Tuwima 14 a. Mamy nadzieję, że zechcecie Państwo być z nami w tym dniu i uroczystość ta spotka się z Państwa uznaniem. Wykład Inauguracyjny wygłosi Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Ślaskiego w Katowicach prof. Wiesław Banyś. więcej »

Aquanet - będzie kanalizacja w Czapurach, Wiórku i Babkach

 22 lipca Aquanet ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy sieci kanalizacyjnej wraz z przepompowniami ścieków oraz przyłączami dla wsi Czapury, Wiórek, Babki gmina Mosina i w ul. Starołęckiej w Poznaniu wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę. więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Dyplomy, Koncert i Bal Seniora. Rok akademicki 2013/2014 w UP i UTW w Czeladzi za nami!

Czy mając ponad 50 lat można zdobyć dyplom uczelni wyższej? Oczywiście, że tak! Potwierdziła to grupa seniorów, która uczestniczyła w wykładach oraz warsztatach odbywających się od października 2013 r. w Czeladzi. więcej »

Gimnazjaliści z Rogalinka najlepsi!

Tegoroczni absolwenci naszych gminnych gimnazjów tylko z historii i przedmiotów przyrodniczych uzyskali wynik lepszy niż średnia w powiecie (17 gmin). Z matematyki wypadli nieco lepiej na tle innych gmin powiatu poznańskiego niż w ubiegłym roku. więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

PREFABET i Zakole Warty na sprzedaż

Nadzwyczajna sesja skończyła się wcześnie, gdyż w porządku obrad były tylko 4 uchwały. Najdłużej radni debatowali nad regulaminem targowiska Zielony Rynek.  więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Narodziny demokracji w Mosinie

Wczesną wiosną 1989 r., z inspiracji Zbigniewa Miczko – nauczyciela matematyki w Technikum Rolniczym w Grzybnie – powstał w Mosinie Komitet Obywatelski „Solidarność”. Celem była pomoc w uzyskaniu największej ilości głosów dla kandydatów „Solidarności” w wyborach do Sejmu kontraktowego i Senatu – 4.06.1989 r. więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Jacek Szeszuła

Szóstoklasiści napisali sprawdzian lepiej niż rok temu

W tym roku gmina Mosina zajęła 8 miejsce w powiecie. W ubiegłym roku musieliśmy się zadowolić 14 - tą lokatą.  więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

II Czeladzki Dzień Nauki

Sztuczna krew, wulkan chemiczny, wywoływanie chemicznego dżina ale również akcja „Masz głos, masz wybór” połączona z wykładem pt.”Jak zostać radnym?” to tylko część z atrakcji jakie zaproponowali organizatorzy II Czeladzkiego Dnia Nauki, który odbył się 6 czerwca 2014 r.(piątek) w godz. 10.00-19.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi. Głównym celem inicjatywy było popularyzowanie nauki szczególnie wśród ludzi młodych ale także działania zmierzające do animowania życia kulturalnego, społecznego Czeladzi. więcej »

Rogalinek. Historia na wyciągnięcie ręki

Na jednej z posesji przy ulicy Kościelnej w Rogalinku stoi murowana ceglana kapliczka. Została wybudowana w 1945 r. na miejscu wcześniejszej z 1912 r. więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Mosińskie wybory do Europarlamentu

Wyniki głosowania w naszej gminie znacząco odbiegają od średniej krajowej.  więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Mosińskie wybory do Europarlamentu

Wyniki głosowania w naszej gminie znacząco odbiegają od średniej krajowej. Najwięcej sympatyków ma PO. Zdecydowanie wyżej niż średnia krajowa wypadło u nas SLD. Mniejszą sympatią mosiniacy darzą PIS i PSL. więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Już wkrótce prace przy modernizacji linii kolejowej Poznań-Czempiń będą prowadzone w obrębie miasta

Wczoraj w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez PKP PLK S.A.  więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Odlotowy wykład dla dzieci "Masz wiadomość- historia telekomunikacji"

Już 17 maja 2014 r. o godz. 10 w Szkole Podstawowej nr 7 w Czeladzi odbędzie się uroczyste zakończenie IV Edycji Czeladzkich Spotkań z Nauką. Odlotowy i pełen widowiskowych eksperymentów wykład poprowadzi znany w całym kraju popularyzator nauki Michał „Pan Korek” Szydłowski. więcej »

Dziesięciolecie Mosiny w Unii

Okres 2004-2014 przypadł w całości na rządy Zofii Springer. Czy to dziesięciolecie zostało dobrze wykorzystane?  więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Tajemnice bestsellerów

Studenci Czeladzkich Spotkań z Nauką mają za sobą już ósmy wykład pt. ,,Tajemnice bestsellerów – od kursu kreatywnego pisania po księgarskie półki”, który prowadził autor opowieści o kocie Cukierku – Waldemar Cichoń. Tym razem nasi najmłodsi studenci dowiedzieli się, jak na przestrzeni wieków rozwijała się umiejętność pisania oraz jaką drogę pokonuje książka za nim trafi do naszych rąk. więcej »

Paszkowianka w gminach: Michałowice i Nadarzyn

Paszkowianka zapowiadana przez władze od początku przywrócenia w Polsce ustroju samorządu lokalnego, czyli od 1990 r. nadal jest tylko w zapowiedziach. Planowana jej budowa w gminach Powiatu Pruszkowskiego nie doczekała się opracowania dokumentacji projektowej na terenie wszystkich gmin, przez które miałaby przebiegać. Najbardziej zaawansowane są prace projektowe na terenie gminy Brwinów i Warszawa Zachód.   więcej »
aureliazalewska.e-samorzadowiec.pl, Autor: Aurelia Zalewska

Fikcyjny normatyw

Ile miejsc postojowych na 1 mieszkanie powinien zapewnić inwestor? Standardy ponoć są, ale jak pokazuje życie, niestety nie obowiązują wszystkich... więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Uchwała o powołaniu Rady Seniorów w Czeladzi podjęta!

Inicjowanie działań na rzecz osób 50+, współpraca z organami miasta a także konsultowanie i opiniowanie projektów uchwał o istotnym znaczeniu dla osób starszych to tylko część zadań Miejskiej Rady Seniorów, która zostanie powołana na moc uchwały Rady Miejskiej w Czeladzi podjętej podczas sesji 7 kwietnia 2014 r. więcej »

O PRZETARGU DLA GMINY MOSINA

17 marca 2014 r został unieważniony przetarg na odbiór odpadów komunalnych.  więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Rondo PINEZKA - krok do przodu - ogłoszono przetarg

 Małgorzata Kaptur: 3.04.2014 r. Ogłoszono przetarg na przebudowę skrzyżowania w centrum miasta  więcej »

Indianie w Czeladzi

8 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Czeladzi słuchacze Czeladzkich Spotkań z Nauką wzięli udziała w wykładzie pt. „Kolorowy świat Indian – życie i obyczaje Indian obu Ameryk”. Tym razem o swoich pasjach opowiedział dr Łukasz Wróblewski. więcej »

Łączymy się dla Czeladzi! Uniwersytet Powszechny oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku

12 lutego 2014 r. w Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi doszło do podpisania porozumienia w sprawie połączenia dwóch czeladzkich uniwersytetów społecznych - Uniwersytetu Powszechnego i Uniwersytetu III wieku. Umowę podpisali inicjatorzy obu uniwersytetów, prezes stowarzyszenia „Razem dla Czeladzi" Dominik Penar, prezes Towarzystwa Powszechnego „Czeladź" Zbigniew Szaleniec oraz partnerzy tego przedsięwzięcia: rektor Wyższej Szkoły Biznesu prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz dyrektor Kolegium Pracowników Służb Społecznych dr Anna Zasada-Chorab. Siedzibą połączonych uniwersytetów jest Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi, mieszczące się przy ul. Tuwima 14a. więcej »

Urzędnicy na poligonie doświadczalnym

 Małgorzata Kaptur: 7.02.2014 r. Na stronie internetowej gminy ukazał się komunikat o cyklu szkoleń, w którym uczestniczyło 60 pracowników urzędu. Szkolenia z obsługi trudnego klienta oraz wizerunku instytucji publicznej kosztowały 14 250 zł i były prowadzone przez firmę, która zarejestrowała działalność tydzień wcześniej. Dlaczego wybrano firmę bez doświadczenia?  więcej »

„Po co Polsce wojsko i czy dziewczyny mogą być żołnierzami” już 8 lutego 2014 r.

8 lutego 2014 r. o godz. 10.00 miał miejsce kolejny wykład w ramach Czeladzkich Spotkań z Nauką . Wykład pt.  „Po co Polsce wojsko i czy dziewczyny mogą być żołnierzami” przeprowadziła dr Paulina Polko. więcej »

Koncert Świąteczny

29 grudnia 2013 r. w Kościele pw. św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafał dla mieszkańców Czeladzi zagrali muzycy Akademii Muzycznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach. Kilkuset mieszkańców naszego miasta mogło oddać się wspaniałej uczcie muzycznej, na którą złożyły się kolędy, pastorałki oraz utwory świateczne wykonane na akordeonie, skrzypcach oraz altówce. Specjalne multimedialne życzenia przekazali: Kardynał Stanisław Dziwisz oraz ks. Biskup Grzegorz Kaszak. więcej »

Mgliste mosińskie planowanie przestrzenne - wykaz planów

Małgorzata Kaptur: 4.01.2014 r. Plan jest podstawą wydawania decyzji administracyjnych, dokonuje  zmiany przeznaczenia gruntów, wytycza nowe drogi, ingeruje w prywatną własność. Urząd powinien działać w tym obszarze szczególnie uważnie, przejrzyście. Jednak mosińskie planowanie przestrzenne spowija gęsta mgła.  więcej »

Dr Zbigniew Andrusiak o sytuacji

 Małgorzata Kaptur: 19.12.2013 r. godz. 21.33 Przed chwilą jeden z mieszkańców przesłał mi ulotkę-list doktora Zbigniewa Andrusiaka.  Napisał tak:  Pani Małgorzato,  wpadła mi dzisiaj do ręki ulotka, którą chciałbym Pani przekazać, a dotyczy ona losów służby medycznej w Mosinie. Odnosi się wrażenie, że Urząd Miasta i Gminy oraz jej podlegli pracownicy po raz kolejny działają na szkodę mieszkańców miasta Mosina. więcej »

Bal Andrzejkowy dla Seniorów

Seniorzy z Czeladzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w "Balu Andrzejkowym" , który odbył się w dniu 28.11.2013 roku w Klubie Muzycznym „Aquarium” na terenie Parku Wodnego „Nemo” w Dąbrowie Górniczej. więcej »

NOWA GAZETA FORUM CZELADZIAN

 Stowarzyszenie Forum Czeladzian wydało nowy numer gazety   więcej »

Objazdowy Dom Kultury

Objazdowy (odjazdowy) Dom Kultury to inicjatywa, której głównym celem jest umożliwienie mieszkańcom Czeladzi wspólnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, rozrywkowych. Poprzez organizację wyjazdów do teatru, kina na koncerty a także na wernisaże czy pokazy mody chociaż w części pozwolimy na rozwój życia kulturalnego. więcej »

Ekspert Uniwerystetu Oxfordzkiego w Czeladzi

Już 1 października 2013 r. (wtorek) o godz. 19.00 w Pałacu Saturna w Czeladzi odbędzie się kolejny wykład otwarty. Tym razem z mieszkańcami spotka się absolwent i ekspert University of Oxford, prawnik- Mikołaj Barczentewicz. Podczas spotkania zostanie poruszony temat "Problemy w tworzeniu prawa w Polsce. Ustawa o Otwartych Funduszach Emerytalnych". Udział w spotklaniu jest bezpłatny. więcej »

Obligacje a nakłady na inwestycje

Jan Marciniak: 28.09.2013 r. W wyniku nacisków z naszej strony, które podzieliła komisja budżetu, z pierwotnej próby emisji 4,0 mln obligacji ostatecznie zaproponowano 3,5 mln. Jest to naszym zdaniem poprawka kosmetyczna. Uważamy, że po rzeczywistej analizie budżetu można byłoby z obligacji zrezygnować. więcej »

Marek Zuber odwiedził Czeladź

17 września 2013 r. Czeladź odwiedził Marek Zuber - ekspert rynków finansowych a także komentator telewizyjny TVP, Polsat oraz TVN. W spotkaniu, które miało charakter otwarty udział wzięło ponad 40 mieszkańców. więcej »
«« « 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 » »»
Strona 6 z 13, wyświetlono pozycje od 251 do 300, łącznie pozycji: 634.