Własna strona dla samorządowca na wybory samorządowe

Wiadomości ze stron RSS

Fikcyjny normatyw

Ile miejsc postojowych na 1 mieszkanie powinien zapewnić inwestor? Standardy ponoć są, ale jak pokazuje życie, niestety nie obowiązują wszystkich... więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Uchwała o powołaniu Rady Seniorów w Czeladzi podjęta!

Inicjowanie działań na rzecz osób 50+, współpraca z organami miasta a także konsultowanie i opiniowanie projektów uchwał o istotnym znaczeniu dla osób starszych to tylko część zadań Miejskiej Rady Seniorów, która zostanie powołana na moc uchwały Rady Miejskiej w Czeladzi podjętej podczas sesji 7 kwietnia 2014 r. więcej »

O PRZETARGU DLA GMINY MOSINA

17 marca 2014 r został unieważniony przetarg na odbiór odpadów komunalnych.  więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Rondo PINEZKA - krok do przodu - ogłoszono przetarg

 Małgorzata Kaptur: 3.04.2014 r. Ogłoszono przetarg na przebudowę skrzyżowania w centrum miasta  więcej »

Indianie w Czeladzi

8 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Czeladzi słuchacze Czeladzkich Spotkań z Nauką wzięli udziała w wykładzie pt. „Kolorowy świat Indian – życie i obyczaje Indian obu Ameryk”. Tym razem o swoich pasjach opowiedział dr Łukasz Wróblewski. więcej »

Łączymy się dla Czeladzi! Uniwersytet Powszechny oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku

12 lutego 2014 r. w Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi doszło do podpisania porozumienia w sprawie połączenia dwóch czeladzkich uniwersytetów społecznych - Uniwersytetu Powszechnego i Uniwersytetu III wieku. Umowę podpisali inicjatorzy obu uniwersytetów, prezes stowarzyszenia „Razem dla Czeladzi" Dominik Penar, prezes Towarzystwa Powszechnego „Czeladź" Zbigniew Szaleniec oraz partnerzy tego przedsięwzięcia: rektor Wyższej Szkoły Biznesu prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz dyrektor Kolegium Pracowników Służb Społecznych dr Anna Zasada-Chorab. Siedzibą połączonych uniwersytetów jest Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi, mieszczące się przy ul. Tuwima 14a. więcej »

Urzędnicy na poligonie doświadczalnym

 Małgorzata Kaptur: 7.02.2014 r. Na stronie internetowej gminy ukazał się komunikat o cyklu szkoleń, w którym uczestniczyło 60 pracowników urzędu. Szkolenia z obsługi trudnego klienta oraz wizerunku instytucji publicznej kosztowały 14 250 zł i były prowadzone przez firmę, która zarejestrowała działalność tydzień wcześniej. Dlaczego wybrano firmę bez doświadczenia?  więcej »

„Po co Polsce wojsko i czy dziewczyny mogą być żołnierzami” już 8 lutego 2014 r.

8 lutego 2014 r. o godz. 10.00 miał miejsce kolejny wykład w ramach Czeladzkich Spotkań z Nauką . Wykład pt.  „Po co Polsce wojsko i czy dziewczyny mogą być żołnierzami” przeprowadziła dr Paulina Polko. więcej »

Koncert Świąteczny

29 grudnia 2013 r. w Kościele pw. św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafał dla mieszkańców Czeladzi zagrali muzycy Akademii Muzycznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach. Kilkuset mieszkańców naszego miasta mogło oddać się wspaniałej uczcie muzycznej, na którą złożyły się kolędy, pastorałki oraz utwory świateczne wykonane na akordeonie, skrzypcach oraz altówce. Specjalne multimedialne życzenia przekazali: Kardynał Stanisław Dziwisz oraz ks. Biskup Grzegorz Kaszak. więcej »

Mgliste mosińskie planowanie przestrzenne - wykaz planów

Małgorzata Kaptur: 4.01.2014 r. Plan jest podstawą wydawania decyzji administracyjnych, dokonuje  zmiany przeznaczenia gruntów, wytycza nowe drogi, ingeruje w prywatną własność. Urząd powinien działać w tym obszarze szczególnie uważnie, przejrzyście. Jednak mosińskie planowanie przestrzenne spowija gęsta mgła.  więcej »

Dr Zbigniew Andrusiak o sytuacji

 Małgorzata Kaptur: 19.12.2013 r. godz. 21.33 Przed chwilą jeden z mieszkańców przesłał mi ulotkę-list doktora Zbigniewa Andrusiaka.  Napisał tak:  Pani Małgorzato,  wpadła mi dzisiaj do ręki ulotka, którą chciałbym Pani przekazać, a dotyczy ona losów służby medycznej w Mosinie. Odnosi się wrażenie, że Urząd Miasta i Gminy oraz jej podlegli pracownicy po raz kolejny działają na szkodę mieszkańców miasta Mosina. więcej »

Bal Andrzejkowy dla Seniorów

Seniorzy z Czeladzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w "Balu Andrzejkowym" , który odbył się w dniu 28.11.2013 roku w Klubie Muzycznym „Aquarium” na terenie Parku Wodnego „Nemo” w Dąbrowie Górniczej. więcej »

NOWA GAZETA FORUM CZELADZIAN

 Stowarzyszenie Forum Czeladzian wydało nowy numer gazety   więcej »

Objazdowy Dom Kultury

Objazdowy (odjazdowy) Dom Kultury to inicjatywa, której głównym celem jest umożliwienie mieszkańcom Czeladzi wspólnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, rozrywkowych. Poprzez organizację wyjazdów do teatru, kina na koncerty a także na wernisaże czy pokazy mody chociaż w części pozwolimy na rozwój życia kulturalnego. więcej »

Ekspert Uniwerystetu Oxfordzkiego w Czeladzi

Już 1 października 2013 r. (wtorek) o godz. 19.00 w Pałacu Saturna w Czeladzi odbędzie się kolejny wykład otwarty. Tym razem z mieszkańcami spotka się absolwent i ekspert University of Oxford, prawnik- Mikołaj Barczentewicz. Podczas spotkania zostanie poruszony temat "Problemy w tworzeniu prawa w Polsce. Ustawa o Otwartych Funduszach Emerytalnych". Udział w spotklaniu jest bezpłatny. więcej »

Obligacje a nakłady na inwestycje

Jan Marciniak: 28.09.2013 r. W wyniku nacisków z naszej strony, które podzieliła komisja budżetu, z pierwotnej próby emisji 4,0 mln obligacji ostatecznie zaproponowano 3,5 mln. Jest to naszym zdaniem poprawka kosmetyczna. Uważamy, że po rzeczywistej analizie budżetu można byłoby z obligacji zrezygnować. więcej »

Marek Zuber odwiedził Czeladź

17 września 2013 r. Czeladź odwiedził Marek Zuber - ekspert rynków finansowych a także komentator telewizyjny TVP, Polsat oraz TVN. W spotkaniu, które miało charakter otwarty udział wzięło ponad 40 mieszkańców. więcej »

Spotkanie z Markiem Zuberem w Czeladzi

Marek Zuber znany polski ekonomista, analityk rynków finansowych, ekspert i doradca finansowy odwiedzi Czeladź. Spotkanie otwarte odbędzie się w Pałacu Saturna w Czeladzi - 17.09.2013 r. o godz. 16.30 (Sala Konferencyjna). Podczas wizyty wprowadzeniem do dyskusji będzie wykład "Polska na tle świata. Perspektywy do rozwoju". Udział w spotkaniu jest bezpłatny. więcej »

PSZOK - Punkt Selektywnej Zbiórki Opadów Komunalnych

 MK: 12.07.2013 Kiedy Ci się znudzi czekanie na śmieciarkę, lub chcesz się pozbyć śmieci, których nie można wkładać do kubła, możesz pojechać sam do Piotrowa Pierwszego...  więcej »

Generał Roman Polko w Czeladzi

Doświadczenia z misji w Kosowie i Afganistanie. Udział w prestiżowym szkoleniu RANGERSÓW w Stanach Zjednoczonych a także działania prowadzone w jednostce GROM to tylko kilka z tematów poruszonych podczas otwartego spotkania z gen. Romanem Polko, które odbyło się 27.05.2013 r. w Czeladzi. więcej »

Coca-Cola w objęciach polimerów…Plastikowa butelka. Odpad, czy surowiec?”

20 kwietnia 2013 r. o godz. 10.00 w Szkole Postawowej nr 7 w Czeladzi odbył się kolejny wykład w ramach Czeladzkich Spotkań z Nauką. Tym razem dr Edyta Sierka opowiedziała młodym naukowcom o biodegradalności odpadów w wykładzie pt. "Coca-Cola w objęciach polimerów… Plastikowa butelka. Odpad, czy surowiec?” więcej »

Spacer fotograficzny "ROGALIŃSKIE PTAKI"

Piotr Wilanowski: 6.04.2013 r. W dniu 06.04.2013.  odbył się spacer fotograficzny pod nazwą "Rogalińskie Ptaki" z ornitologami - doktorantami Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu Krystyną Stachura - Skierczyńską i Jakubem Szymkowiakiem. więcej »

II Maraton Naukowy- Kraków 2013

18 maja 2013 r. Studentów Czeladzkich Spotkań z Nauką oraz Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego WSB zapraszamy na II Maraton Naukowy tym razem poznamy Kraków. W planie zwiedzania m.in.: Krakowski Ogród Doświadczeń, Kino Sferyczne (projekcja filmu pt.”Ziemia- niezwykła podróż”), Interaktywne Muzeum Historii Krakowa- Podziemia Rynku w Krakowie, Wawel – Skarbiec Koronny i Zbrojownia oraz Grota Smoka Wawelskiego a na zakończenie rejs statkiem.  więcej »

Dzieci z Czeladzi spędziły ferie w górach

Z inicjatywy Parafii św. Archaniołów w Czeladzi oraz Stowarzyszenia "Razem dla Czeladzi" już po raz kolejny został zorganizowany wspólny wyjazd na ferie zimowe połączony z nauka jazdy na nartach. Od 10 do 14 lutego 2013 r. grupa 20 osób spędziła niezapomniane chwile w miejscowości Sól k. Zwardonia.  więcej »

Przebojowa Lista Wynalazków dla najmłodszych- zobacz relację

2 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Czeladzi o godz. 10.00 miał miejsce pełen eksperymentów i doświadczeń wykład pt. „Przebojowa lista wynalazków” prowadzony przez znanego popularyzatora nauki "Pana Korka"- Michała Szydłowskiego.  Studenci Czeladzkich Spotkańz  Nauką mieli możliwość m.in. lotu poduszkowcem, wyścigu pojazdem odrzutowym a także dowiedzieli się jak domowym sposobem przygotować mikrofon i żarówkę. więcej »

II Wielkie Sprzątanie Strzelnicy

Zapraszamy serdecznie na II Wielkie Sprzątanie Strzelnicy.     więcej »
3osiedle.e-samorzadowiec.pl, Autor: Monika Kujawska

II Wielkie Sprzątanie Strzelnicy

Naszą aktywność na Osiedlu nr 3 rozpoczęliśmy rok temu, 22 kwietnia, akcją "Wielkie Sprzątanie Strzelnicy". Chcielibyśmy, żeby sprzątanie naszego "zielonego zakątka" stało się tradycją na Osiedlu. Liczymy na Waszą pomoc i włączenie się w akcję :-) więcej »
3osiedle.e-samorzadowiec.pl, Autor: Monika Kujawska

Burmistrz nie dotrzymała słowa

Małgorzata Kaptur: 4.02.2013 r. Mimo obietnicy danej publicznie - Teleskop z 2.02.2013 r. o wycofaniu się z przetargu i ogłoszeniu w poniedziałek oficjalnej decyzji w tej sprawie, nie ukazał się dziś komunikat na stronach internetowych urzędu. Organizator protestu - prezes Koła Mosina Miasto nie został również o decyzji burmistrza oficjalnie powiadomiony w tradycyjnej formie. więcej »

"Wirtualne podróże w czasie i przestrzeni -niezwykłe budowle"

12 stycznia 2013 r. odbył się kolejny wykład w ramach Czeladzkich Spotkań z Nauką dla dzieci pt.  "Wirtualne podróże w czasie i przestrzeni -niezwykłe budowle", który poprowadzi dr Aneta Borowik z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. więcej »

"Ja widzę!" wykład dla młodych naukowców

15 grudnia 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się kolejny wykład w ramach Czeladzkich Spotkań z Nauką. Wykład pt. "Ja widzę!" poprowadził dr Andrzej Kędziorski ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. więcej »

Podziękowanie

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza :-) 5 grudnia swoje święto obchodzą wszyscy ci, którzy bezinteresownie niosą pomoc potrzebującym poświęcając swój czas i energię dla dobra innych. Święto ustanowione zostało przez ONZ w roku 1986. Celem obchodów jest promowanie działań na rzecz innych, zachęcanie społeczeństwa do zainteresowania żyjącymi wśród nas ludźmi, którzy potrzebują naszej pomocy. Wolontariat to bezpłatne, dobrowolne, świadome działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinno-koleżeńsko- przyjacielskie. Wolontariuszem może zostać każdy, wystarczy tylko dobrobina czasu wolnego i chęci. Osoby, które chciałyby włączyć się w działania na rzecz społeczności lokalnej Osiedla nr 3 w Mosinie, zapraszamy do nawiązania z nami kontaktu. Można to zrobić na różne sposoby: 1. przez formularz kontaktowy zamieszczony na stronie 2. przez pozostawienie wiadomości na naszej facebookowej stronie: Społeczność lokalna osiedla nr 3 w Mosnie 3. odwiedzenie nas podczas działań dla mieszkańców: najbliższe z nich już w poniedziałek 10 grudnia w Szkole Podstawowej przy ul. Krasickiego, kolejne 18 grudnia w tym samym miejscu, oba spotkania rozpoczynają się o godzinie 17.00. ZAPRASZAMY:-) więcej »
3osiedle.e-samorzadowiec.pl, Autor: Monika Kujawska

Andrzejkowy Bal Seniora 2012

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czeladzi wzięli udział w Andrzejkowym Balu Seniora, który odbył się 29.11.2012 r. w Klubie Muzycznym AQUARIUM w Dąbrowie Górniczej. więcej »

Wieczór Teatralny w Teatrze Starym w Krakowie z Anną Dymną

Ponad 50 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czeladzi wzięło udział w wieczorze teatralnym w Narodowym Teatrze Starym w Krakowie. W spektaklu pt."Iluzje"  w rolach głównych wystąpili Anna Dymna oraz Krzysztof Globisz. Atrakcją wieczoru była mozliwość rozmowy oraz wspólna fotografia słuchaczy UTW z Panią Anną Dymną. więcej »

Spotkania z Mikołajem

 W związku z nadchodzącym wielkimi krokami Bożym Narodzeniem proponujemy 3 spotkania w gronie mieszkańców osiedla nr 3 oraz całej gminy. Spotkania są otwarte dla wszystkich i całkowicie bezpłatne, zabierzmy rodziców, babcie, dziadków, dzieci, wnuki, sąsiadów, przypadkowo spotkane osoby i sprawmy by te dni były dla każdego wyjątkowe. więcej »
3osiedle.e-samorzadowiec.pl, Autor: Michał Kleiber

III Edycja Czeladzkich Spotkań z Nauką rozpoczęta

Już po az trzeci młodzi naukowcy z Czeladzkich Spotkań z Nauką zainaugurowali cykl wykładów popularyzujących naukę. 10 listopada 2012 r. o godz.10 pierwszy wykład pt. „Rycerze i księżniczki – życie i obyczaje w rycerskim średniowieczu” w roku szkolnym 2012/2013 wygłosił pan Tomasz Konopko. więcej »

Zapraszam do udziału- Teatr, Kabarety, Wycieczki

Serdecznie zapraszam do spędzenia wspólnych chwil z kulturą. Od września do grudnia 2012 zaplanowaliśmy kilka ciekawych inicjatyw, które mam nadzieję spotkają się z Państwa zainteresowaniem. Odwiedzimy warszawskie STUDIO BUFFO, Teatr Stu w Krakowie a także Teatr Rozrywki w Chorzowie. Dla miłośników Kabaretu przygotowaliśmy również możliwość bezpłatnego uczestnictwa w występie Kabaretu NOWAKI. więcej »

III Edycja Czeladzkich Spotkań z Nauką - 2012/2013

Serdecznie zapraszam do zapozniania się z harmonogramem oraz opisem zajęć w ramch III Edycji Czeladzkich Spotkań z Nauką w roku szkolnym 2012/2013. I wykład już 10 listopada 2012 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 7 w Czeladzi. Udział w wykładach jest bezpłatny! więcej »

Żeby królewskie było Królewskim

Osiedle na którym ulice noszą dumną nazwę władców Polski jest jednym z najmłodszych w Mosinie. Popularne "królewskie" jest osiedlem położonym na pograniczu Mosiny i Krosna. Jest osiedlem miłym dla oka, ale może być najpiękniejszym, w tym celu powstała wśród mieszkańców inicjatywa, której celem jest zapewnienie blasku odpowiedniego do nazwy osiedla , błysku królewskiego. więcej »
3osiedle.e-samorzadowiec.pl, Autor: Michał Kleiber

Największe arcydzieło 21 wieku

 Minęły dwa dni od zakończenia EURO 2012. To największe wydarzenie gospodarczo-ekonomiczne w Polsce od 1989 r. Można w nieskończoność wyliczać pozytywy związane z samym turniejem. Najpierw było trzęsienie ziemi, cudowna ceremonia otwarcia, później napięcie rosło.    więcej »
3osiedle.e-samorzadowiec.pl, Autor: Michał Kleiber

Brzechwa wiecznie żywy

Często z tęsknotą wspominamy dzieciństwo. Z pewnością mieszkańcy os. Królewskiego, nie wiedzą , że w miejscu w którym dziś mieszkają 20 lat wstecz rósł las pełen maślaków i koźlarzy. Dziś, ponieważ natura nie znosi pustki w naszych domach gościmy przeróżnej maści zwierzęta.   więcej »
3osiedle.e-samorzadowiec.pl, Autor: Michał Kleiber

DZIĘKUJEMY !!!!

Z tego miejsca chcieliśmy podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy przybyli na Dzień Dziecka na Orliku ( ponad 200 osób :):) To wszystko udało się dzięki pomocy : - Moniki Kujawskiej, Pani Małgosi Kaptur, Wojtka Koniecznego, - Joasi Siwek-Konys i Wioletty Konys, - Michała Sotera ( nagłośnienie ), - Konikom :) i prowadzącym - Pan Jarek Kopeć, Pan Adam Piwosz i Pani Kinga Osinkowska, - Miłemu właścicielowi quada :), - Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, - Karolinie Koniecznej , Urzędowi Miejskiemu, - Pani Grażynie Bartkowiak i Panu Waldkowi Demuthow, - Monice i Ani z przedszkola Koniczynka więcej »
3osiedle.e-samorzadowiec.pl, Autor: Michał Kleiber

Słowem wstępu

Chcesz się podzielić z innymi mieszkańcami własnym punktem widzenia ? Napisz do Nas, Czekamy ! więcej »
3osiedle.e-samorzadowiec.pl, Autor: Michał Kleiber

Liga Piłki nożnej Orlik

W maju ruszyła II edycji ligi piłki nożnej na sztucznej trawie. Pomysłodawcą ligi jest Michał Kleiber. Liga powstała dzięki dużemu wsparciu animatorów Orlika oraz Pana Bogdana Bernaciaka, który wspiera ligę sedziując. W II edycji udział bierze 9 drużyn z Mosiny i okolic. więcej »
3osiedle.e-samorzadowiec.pl, Autor: Michał Kleiber

Formularz kontaktowy

Masz do Nas pytanie ? Znasz się na czymś ?  Masz głowę pełną pomysłów ?  Szukasz innych,którzy myślą tak jak Ty? Napisz do Nas ! więcej »
«« « 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 » »»
Strona 6 z 13, wyświetlono pozycje od 251 do 300, łącznie pozycji: 607.