Własna strona dla samorządowca na wybory samorządowe

Wiadomości ze stron RSS

II rok akademicki w Uniwersytecie Powszechnym w Czeladzi zainaugurowany!

W środę 17 września 2014 r. o godz. 17.00 w siedzibie Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Powszechnym w Czeladzi. Do grona patronów merytorycznych UP dołączył Uniwersytet Śląski w Katowicach. więcej »

Inauguracja Roku Akademickiego w Uniwersytecie Powszechnym

W imieniu organizatorów Uniwersytetu Powszechnego uprzejmie zapraszamy na Uroczystą Inauguracja Roku Akademickiego na Uniwersytecie Powszechnym w Czeladzi, która odbędzie się 17 września 2014 r. o godzinie 17.00 w siedzibie Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi przy ul. Tuwima 14 a. Mamy nadzieję, że zechcecie Państwo być z nami w tym dniu i uroczystość ta spotka się z Państwa uznaniem. Wykład Inauguracyjny wygłosi Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Ślaskiego w Katowicach prof. Wiesław Banyś. więcej »

Aquanet - będzie kanalizacja w Czapurach, Wiórku i Babkach

 22 lipca Aquanet ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy sieci kanalizacyjnej wraz z przepompowniami ścieków oraz przyłączami dla wsi Czapury, Wiórek, Babki gmina Mosina i w ul. Starołęckiej w Poznaniu wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę. więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Dyplomy, Koncert i Bal Seniora. Rok akademicki 2013/2014 w UP i UTW w Czeladzi za nami!

Czy mając ponad 50 lat można zdobyć dyplom uczelni wyższej? Oczywiście, że tak! Potwierdziła to grupa seniorów, która uczestniczyła w wykładach oraz warsztatach odbywających się od października 2013 r. w Czeladzi. więcej »

Gimnazjaliści z Rogalinka najlepsi!

Tegoroczni absolwenci naszych gminnych gimnazjów tylko z historii i przedmiotów przyrodniczych uzyskali wynik lepszy niż średnia w powiecie (17 gmin). Z matematyki wypadli nieco lepiej na tle innych gmin powiatu poznańskiego niż w ubiegłym roku. więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

PREFABET i Zakole Warty na sprzedaż

Nadzwyczajna sesja skończyła się wcześnie, gdyż w porządku obrad były tylko 4 uchwały. Najdłużej radni debatowali nad regulaminem targowiska Zielony Rynek.  więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Narodziny demokracji w Mosinie

Wczesną wiosną 1989 r., z inspiracji Zbigniewa Miczko – nauczyciela matematyki w Technikum Rolniczym w Grzybnie – powstał w Mosinie Komitet Obywatelski „Solidarność”. Celem była pomoc w uzyskaniu największej ilości głosów dla kandydatów „Solidarności” w wyborach do Sejmu kontraktowego i Senatu – 4.06.1989 r. więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Jacek Szeszuła

Szóstoklasiści napisali sprawdzian lepiej niż rok temu

W tym roku gmina Mosina zajęła 8 miejsce w powiecie. W ubiegłym roku musieliśmy się zadowolić 14 - tą lokatą.  więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

II Czeladzki Dzień Nauki

Sztuczna krew, wulkan chemiczny, wywoływanie chemicznego dżina ale również akcja „Masz głos, masz wybór” połączona z wykładem pt.”Jak zostać radnym?” to tylko część z atrakcji jakie zaproponowali organizatorzy II Czeladzkiego Dnia Nauki, który odbył się 6 czerwca 2014 r.(piątek) w godz. 10.00-19.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi. Głównym celem inicjatywy było popularyzowanie nauki szczególnie wśród ludzi młodych ale także działania zmierzające do animowania życia kulturalnego, społecznego Czeladzi. więcej »

Rogalinek. Historia na wyciągnięcie ręki

Na jednej z posesji przy ulicy Kościelnej w Rogalinku stoi murowana ceglana kapliczka. Została wybudowana w 1945 r. na miejscu wcześniejszej z 1912 r. więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Mosińskie wybory do Europarlamentu

Wyniki głosowania w naszej gminie znacząco odbiegają od średniej krajowej.  więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Mosińskie wybory do Europarlamentu

Wyniki głosowania w naszej gminie znacząco odbiegają od średniej krajowej. Najwięcej sympatyków ma PO. Zdecydowanie wyżej niż średnia krajowa wypadło u nas SLD. Mniejszą sympatią mosiniacy darzą PIS i PSL. więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Już wkrótce prace przy modernizacji linii kolejowej Poznań-Czempiń będą prowadzone w obrębie miasta

Wczoraj w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez PKP PLK S.A.  więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Odlotowy wykład dla dzieci "Masz wiadomość- historia telekomunikacji"

Już 17 maja 2014 r. o godz. 10 w Szkole Podstawowej nr 7 w Czeladzi odbędzie się uroczyste zakończenie IV Edycji Czeladzkich Spotkań z Nauką. Odlotowy i pełen widowiskowych eksperymentów wykład poprowadzi znany w całym kraju popularyzator nauki Michał „Pan Korek” Szydłowski. więcej »

Dziesięciolecie Mosiny w Unii

Okres 2004-2014 przypadł w całości na rządy Zofii Springer. Czy to dziesięciolecie zostało dobrze wykorzystane?  więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Tajemnice bestsellerów

Studenci Czeladzkich Spotkań z Nauką mają za sobą już ósmy wykład pt. ,,Tajemnice bestsellerów – od kursu kreatywnego pisania po księgarskie półki”, który prowadził autor opowieści o kocie Cukierku – Waldemar Cichoń. Tym razem nasi najmłodsi studenci dowiedzieli się, jak na przestrzeni wieków rozwijała się umiejętność pisania oraz jaką drogę pokonuje książka za nim trafi do naszych rąk. więcej »

Paszkowianka w gminach: Michałowice i Nadarzyn

Paszkowianka zapowiadana przez władze od początku przywrócenia w Polsce ustroju samorządu lokalnego, czyli od 1990 r. nadal jest tylko w zapowiedziach. Planowana jej budowa w gminach Powiatu Pruszkowskiego nie doczekała się opracowania dokumentacji projektowej na terenie wszystkich gmin, przez które miałaby przebiegać. Najbardziej zaawansowane są prace projektowe na terenie gminy Brwinów i Warszawa Zachód.   więcej »
aureliazalewska.e-samorzadowiec.pl, Autor: Aurelia Zalewska

Fikcyjny normatyw

Ile miejsc postojowych na 1 mieszkanie powinien zapewnić inwestor? Standardy ponoć są, ale jak pokazuje życie, niestety nie obowiązują wszystkich... więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Uchwała o powołaniu Rady Seniorów w Czeladzi podjęta!

Inicjowanie działań na rzecz osób 50+, współpraca z organami miasta a także konsultowanie i opiniowanie projektów uchwał o istotnym znaczeniu dla osób starszych to tylko część zadań Miejskiej Rady Seniorów, która zostanie powołana na moc uchwały Rady Miejskiej w Czeladzi podjętej podczas sesji 7 kwietnia 2014 r. więcej »

O PRZETARGU DLA GMINY MOSINA

17 marca 2014 r został unieważniony przetarg na odbiór odpadów komunalnych.  więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Rondo PINEZKA - krok do przodu - ogłoszono przetarg

 Małgorzata Kaptur: 3.04.2014 r. Ogłoszono przetarg na przebudowę skrzyżowania w centrum miasta  więcej »

Indianie w Czeladzi

8 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Czeladzi słuchacze Czeladzkich Spotkań z Nauką wzięli udziała w wykładzie pt. „Kolorowy świat Indian – życie i obyczaje Indian obu Ameryk”. Tym razem o swoich pasjach opowiedział dr Łukasz Wróblewski. więcej »

Łączymy się dla Czeladzi! Uniwersytet Powszechny oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku

12 lutego 2014 r. w Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi doszło do podpisania porozumienia w sprawie połączenia dwóch czeladzkich uniwersytetów społecznych - Uniwersytetu Powszechnego i Uniwersytetu III wieku. Umowę podpisali inicjatorzy obu uniwersytetów, prezes stowarzyszenia „Razem dla Czeladzi" Dominik Penar, prezes Towarzystwa Powszechnego „Czeladź" Zbigniew Szaleniec oraz partnerzy tego przedsięwzięcia: rektor Wyższej Szkoły Biznesu prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz dyrektor Kolegium Pracowników Służb Społecznych dr Anna Zasada-Chorab. Siedzibą połączonych uniwersytetów jest Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi, mieszczące się przy ul. Tuwima 14a. więcej »

Urzędnicy na poligonie doświadczalnym

 Małgorzata Kaptur: 7.02.2014 r. Na stronie internetowej gminy ukazał się komunikat o cyklu szkoleń, w którym uczestniczyło 60 pracowników urzędu. Szkolenia z obsługi trudnego klienta oraz wizerunku instytucji publicznej kosztowały 14 250 zł i były prowadzone przez firmę, która zarejestrowała działalność tydzień wcześniej. Dlaczego wybrano firmę bez doświadczenia?  więcej »

„Po co Polsce wojsko i czy dziewczyny mogą być żołnierzami” już 8 lutego 2014 r.

8 lutego 2014 r. o godz. 10.00 miał miejsce kolejny wykład w ramach Czeladzkich Spotkań z Nauką . Wykład pt.  „Po co Polsce wojsko i czy dziewczyny mogą być żołnierzami” przeprowadziła dr Paulina Polko. więcej »

Koncert Świąteczny

29 grudnia 2013 r. w Kościele pw. św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafał dla mieszkańców Czeladzi zagrali muzycy Akademii Muzycznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach. Kilkuset mieszkańców naszego miasta mogło oddać się wspaniałej uczcie muzycznej, na którą złożyły się kolędy, pastorałki oraz utwory świateczne wykonane na akordeonie, skrzypcach oraz altówce. Specjalne multimedialne życzenia przekazali: Kardynał Stanisław Dziwisz oraz ks. Biskup Grzegorz Kaszak. więcej »

Mgliste mosińskie planowanie przestrzenne - wykaz planów

Małgorzata Kaptur: 4.01.2014 r. Plan jest podstawą wydawania decyzji administracyjnych, dokonuje  zmiany przeznaczenia gruntów, wytycza nowe drogi, ingeruje w prywatną własność. Urząd powinien działać w tym obszarze szczególnie uważnie, przejrzyście. Jednak mosińskie planowanie przestrzenne spowija gęsta mgła.  więcej »

Dr Zbigniew Andrusiak o sytuacji

 Małgorzata Kaptur: 19.12.2013 r. godz. 21.33 Przed chwilą jeden z mieszkańców przesłał mi ulotkę-list doktora Zbigniewa Andrusiaka.  Napisał tak:  Pani Małgorzato,  wpadła mi dzisiaj do ręki ulotka, którą chciałbym Pani przekazać, a dotyczy ona losów służby medycznej w Mosinie. Odnosi się wrażenie, że Urząd Miasta i Gminy oraz jej podlegli pracownicy po raz kolejny działają na szkodę mieszkańców miasta Mosina. więcej »

Bal Andrzejkowy dla Seniorów

Seniorzy z Czeladzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w "Balu Andrzejkowym" , który odbył się w dniu 28.11.2013 roku w Klubie Muzycznym „Aquarium” na terenie Parku Wodnego „Nemo” w Dąbrowie Górniczej. więcej »

NOWA GAZETA FORUM CZELADZIAN

 Stowarzyszenie Forum Czeladzian wydało nowy numer gazety   więcej »

Objazdowy Dom Kultury

Objazdowy (odjazdowy) Dom Kultury to inicjatywa, której głównym celem jest umożliwienie mieszkańcom Czeladzi wspólnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, rozrywkowych. Poprzez organizację wyjazdów do teatru, kina na koncerty a także na wernisaże czy pokazy mody chociaż w części pozwolimy na rozwój życia kulturalnego. więcej »

Ekspert Uniwerystetu Oxfordzkiego w Czeladzi

Już 1 października 2013 r. (wtorek) o godz. 19.00 w Pałacu Saturna w Czeladzi odbędzie się kolejny wykład otwarty. Tym razem z mieszkańcami spotka się absolwent i ekspert University of Oxford, prawnik- Mikołaj Barczentewicz. Podczas spotkania zostanie poruszony temat "Problemy w tworzeniu prawa w Polsce. Ustawa o Otwartych Funduszach Emerytalnych". Udział w spotklaniu jest bezpłatny. więcej »

Obligacje a nakłady na inwestycje

Jan Marciniak: 28.09.2013 r. W wyniku nacisków z naszej strony, które podzieliła komisja budżetu, z pierwotnej próby emisji 4,0 mln obligacji ostatecznie zaproponowano 3,5 mln. Jest to naszym zdaniem poprawka kosmetyczna. Uważamy, że po rzeczywistej analizie budżetu można byłoby z obligacji zrezygnować. więcej »

Marek Zuber odwiedził Czeladź

17 września 2013 r. Czeladź odwiedził Marek Zuber - ekspert rynków finansowych a także komentator telewizyjny TVP, Polsat oraz TVN. W spotkaniu, które miało charakter otwarty udział wzięło ponad 40 mieszkańców. więcej »

Spotkanie z Markiem Zuberem w Czeladzi

Marek Zuber znany polski ekonomista, analityk rynków finansowych, ekspert i doradca finansowy odwiedzi Czeladź. Spotkanie otwarte odbędzie się w Pałacu Saturna w Czeladzi - 17.09.2013 r. o godz. 16.30 (Sala Konferencyjna). Podczas wizyty wprowadzeniem do dyskusji będzie wykład "Polska na tle świata. Perspektywy do rozwoju". Udział w spotkaniu jest bezpłatny. więcej »

PSZOK - Punkt Selektywnej Zbiórki Opadów Komunalnych

 MK: 12.07.2013 Kiedy Ci się znudzi czekanie na śmieciarkę, lub chcesz się pozbyć śmieci, których nie można wkładać do kubła, możesz pojechać sam do Piotrowa Pierwszego...  więcej »

Generał Roman Polko w Czeladzi

Doświadczenia z misji w Kosowie i Afganistanie. Udział w prestiżowym szkoleniu RANGERSÓW w Stanach Zjednoczonych a także działania prowadzone w jednostce GROM to tylko kilka z tematów poruszonych podczas otwartego spotkania z gen. Romanem Polko, które odbyło się 27.05.2013 r. w Czeladzi. więcej »

Coca-Cola w objęciach polimerów…Plastikowa butelka. Odpad, czy surowiec?”

20 kwietnia 2013 r. o godz. 10.00 w Szkole Postawowej nr 7 w Czeladzi odbył się kolejny wykład w ramach Czeladzkich Spotkań z Nauką. Tym razem dr Edyta Sierka opowiedziała młodym naukowcom o biodegradalności odpadów w wykładzie pt. "Coca-Cola w objęciach polimerów… Plastikowa butelka. Odpad, czy surowiec?” więcej »

Spacer fotograficzny "ROGALIŃSKIE PTAKI"

Piotr Wilanowski: 6.04.2013 r. W dniu 06.04.2013.  odbył się spacer fotograficzny pod nazwą "Rogalińskie Ptaki" z ornitologami - doktorantami Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu Krystyną Stachura - Skierczyńską i Jakubem Szymkowiakiem. więcej »

II Maraton Naukowy- Kraków 2013

18 maja 2013 r. Studentów Czeladzkich Spotkań z Nauką oraz Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego WSB zapraszamy na II Maraton Naukowy tym razem poznamy Kraków. W planie zwiedzania m.in.: Krakowski Ogród Doświadczeń, Kino Sferyczne (projekcja filmu pt.”Ziemia- niezwykła podróż”), Interaktywne Muzeum Historii Krakowa- Podziemia Rynku w Krakowie, Wawel – Skarbiec Koronny i Zbrojownia oraz Grota Smoka Wawelskiego a na zakończenie rejs statkiem.  więcej »

Dzieci z Czeladzi spędziły ferie w górach

Z inicjatywy Parafii św. Archaniołów w Czeladzi oraz Stowarzyszenia "Razem dla Czeladzi" już po raz kolejny został zorganizowany wspólny wyjazd na ferie zimowe połączony z nauka jazdy na nartach. Od 10 do 14 lutego 2013 r. grupa 20 osób spędziła niezapomniane chwile w miejscowości Sól k. Zwardonia.  więcej »
«« « 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 » »»
Strona 6 z 13, wyświetlono pozycje od 251 do 300, łącznie pozycji: 627.

Nasza społeczność

Imię i nazwisko:
Radomir Szumełda
wiek: 38
województwo:
pomorskie
Budujemy Metropolię. Z dala od polityki.
czytaj więcej

Newsletter

Bądź na bieżąco z informacjami

Telefon:
22 398 23 30

GG: 5515881

Skype: e-samorzadowiec

E-mail:
pomoc@e-samorzadowiec.pl