Własna strona dla samorządowca na wybory samorządowe

Wiadomości ze stron RSS

Komisja doraźna ds. Statutu Miasta Oleśnicy

 Jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej zostałem powołany do prac w komisji ds. Statutu Miasta Oleśnicy. więcej »

Komisja doraźna ds. Statutu Miasta Oleśnicy

Jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej  zostałem powłany  do prac w  komisji ds. Statutu Miasta Oleśnicy. więcej »

Spotkanie z mieszkańcami – bezpieczeństwo pożarowe osiedla „Serbinów”

W piątek 8 kwietnia w bibliotece „Pod Pegazem” odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami osiedla "Serbinów". więcej »

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca miałem zaszczyt prowadzić oficjalną uroczystość miejską obchodów święta  Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".  więcej »

Stadion Miejski do poprawek !

Będąc członkiem Komisji Sportu i Rekracji, jedną z pierwszych podjętych interwencji po objeciu funkcji radnego dotyczyła modernizowanego Stadionu Miejskiego przy ul. Brzozowej. Po złożonej w grudniu 2015 roku interpelacji  w środowisku sportowym wręcz zawrzało...   więcej »

Dzikie wysypisko obok Parku Kopernika

Wieloletni problem z "dzikim" wysypiskiem odpadów przy parku Kopernika. Czy faktycznie Urząd Miasta i odpowiedzialne służby są w tej sprawie bezsilne  ? więcej »

Wieczorem bez świateł na 3-go Maja

 Podczas XVIII sesji Rady Miasta Oleśnicy złożyłem wniosek w sprawie zmian pracy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic 3 Maja / Kilińskiego oraz 3 Maja / Wały Jagielońskie więcej »

Czekając na zielone światło

 W czerwcu 2015 r. złożyłem wniosek do Sekcji Dróg Miejskich o poprawę synchronizacji świateł skrzyżowań ulic Wojska Polskiego/ Pl. Staszica oraz ulic Wojska Polskiego / Klonowa. Ponadto wniosłem zapytanie o możliwość zamontowania przy sygnalizatorach zegarów odliczająch czas do zmiany świateł. więcej »

Robocza wizyta w Łowiczu

Wraz z radnym Marcinem Karczewiczem odbyłem robocze spotkanie w Łowiczu. Celem wizyty w łowickim magistracie były konsultacje dotyczące funkcjonowania strefy parkowania, a w szczególności zebranie opinii i danych w zakresie stosowanego  rozwiązania 30 bezpłatnych minut . więcej »

Program "Szachy w szkole"

 Podczas posiedzenia Komisji Sportu i Rekreacji wspólnie z radnym Adamem Wójcikiem złożyliśmy wniosek dotyczący wdrożenia do oleśnickich szkół projektu "Edukacja przez szachy w szkole". więcej »

Program "Szachy w szkole"

Podczas posiedzenia  Komisji Sportu i Rekracji wspólnie z radnym Adamem Wójcikiem złożyliśmy wniosek dotyczący wdrożenia do oleśnickich szkół projektu "Edukacja przez szachy w szkole". więcej »

Oleśnicki Budżet Obywatelski

Budżet Obywatelski w Oleśnicy stał się faktem ! Dzięki radnym VII kadencji Rady Miasta Oleśnicy oraz Burmistrzowi Michałowi Kołacińskiemu mieszkańcy miasta mogą decydować bezpośrednio o wydatkowaniu cześci środków z budżetu miasta na wskazane przez nich inwestycje lub inicjatywy.  więcej »

Obwodnica ominie Serbinów

Poraz kolejny powrócił temat obowodnicy, której trasa wg "starych" planów wojewódzkich ma planowany przebieg wzdłuż ulicy Podchorążych.  Aby poznać oficjalne stanowisko władz miasta złożyłem w tej sprawie interpelację.    więcej »

Spotkanie z mieszkańcami "Bezpieczeństwo osiedla"

Spotkane z mieszkańcami w bibliotece "Pod Pegazem", tym razem głównym tematem spotkania było omówienie stanu bezpieczeństwa na terenie osiedla.  więcej »

Spotkanie z mieszkańcami czyli "Bolączki Serbinowa"

Inauguracyjne spotkanie z mieszkańcami osiedla "Serbinów". Poruszano wiele wątków, a zakres zgłaszanych problemów był bardzo szeroki.   więcej »

Rewitalizacja Parku Mikołaja Kopernika

Na spotkaniu z mieszkańcami w bibliotce "Pod Pegazem', gdzie zostały przedstawione etapy rewitalizacji Parku Mikołaja Kopernika. Padła sugestia, aby zmienić lokalizację tzw. "Zielonej Siłowni", czyli urządzeń do ćwiczeń fizycznych,  które mają być zainstalowana w parku.  Zgodnie z otrzymaną sugestią, żłożyłem w tej sprawie interpelację.  więcej »

Projekt "Zielone trawniki, czyste chodniki" zyskał akceptację mieszkańców !

Postanowiłem czynnie włączyć się do 1-szej edycji OBO. Po rozmowach z mieszkańcami, zgłosiłem dwa projekty. Jeden z naszych projektów pt. "Zielone trawniki, czyste chodniki" zyskał akceptacje oleśniczan i będzie realizowany ! Otrzymał 293 głosy... więcej »

Wiaty przystankowe do remontu

 Mieszkańcy Serbinowa korzystajacy z Miejskiej Komunikacji zwrócili uwagę na problem zniszczonych wiat przystankowych. Za stan techniczny wiat przystankowych odpowiada Sekcja Dróg Miejskich w Oleśnicy. Po złożonej interpelacji otrzymałem zapewnienie, iż  w 2016 roku wiaty będą remontowane.  więcej »

Interpelacja ul. Wały Jagiellońskie

Na prośbę mieszkańców  z kamienicy przy ul. Wały Jagielońskie 23, zwróciłem się z prośbą o do Burmistrza Miasta Oleśnica o przyspieszenie wykonanie remontu terenu podwórka przylegającego do ich nieruchomości. Remont w Urządzie  Miasta obiecywano od kilku lat.  Ponadto poprosiłem o  interwencję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w sprawie rozbiórki sąsiadującego z ich podwórkiem budynku. więcej »

Interpelacja ul. Kleeberga - modernizacja wjazdu na plac zabaw, budowa suszarni.

Dwie interpelacje i jeden wniosek, przyniosły oczekiwany rezultat  tj. podjazd do placu zabaw dostosowano dla wózków, a  powstała wyczekiwana przez lata suszarnia na terenie zieleni przy bloku.  więcej »

Miejsca parkingowe na ul. Sucharskiego

 Jeden z bardziej palących problemów "Serbinowa" - miejsca parkingowe. Plany są, czekamy na realizację... więcej »

Spotkanie z mieszkańcami w bibliotece "Pod Pegazem"

 Najbliższe spotkanie odbędzie się 8 kwietnia (piątek) godz. 17.00. Biblioteka "Pod Pegazem" w Szkole Podstawowej nr 6 ul, Kleeberga więcej »

Kontakt

Jeśli macie Państwo pytanie, prośbę o interwencję czy inicjatywę, którą chcielibyście zrealizować w Oleśnicy to proszę o konkat za pomocą poczty elektronicznej , poprzez profil Facebook lub telefonicznie więcej »

Obrona pomnika przyrody przed wycinką drzew - Aleja Starych Lip

 Przedstawiam Państwu infomację o wniosku w sprawie obrony drzew w Alei Starych Lip w  Poniżej mój wniosek do Rady Gminy Michałowice o niegłosowanie uchwały i stworzenie możliwości wykonania ekspertyzy.  więcej »
aureliazalewska.e-samorzadowiec.pl, Autor: Aurelia Zalewska

Poseł do Europarlamentu Andrzej Duda w Pruszkowie

W dniu 30 stycznia 2015 r. miało miejsce spotkanie Posła Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu Andrzeja Dudy z samorządowcami Powiatu Pruszkowskiego. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Pruszkowie przy ul. Drzymały 30. Spotkanie prowadził przewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego Maksym Gołoś. Pan Poseł poświęcił dużo uwagi problemom społecznym i sytuacji samorządów na Mazowszu. Wskazał na bardzo ważne problemy dotyczące utrzymania miejsc pracy, rozwoju polskich firm i prowadzenia aktywnej polityki gospodarczej z korzyścią dla polskiego rynku. Powiedział również o ważnej roli samorządów w bezpośrednim działaniu na rzecz ludzi, wspieraniu ich w sprawach bytowych, ale i kulturowych, które są ważne dla tożsamości polskiej i lokalnej. więcej »
aureliazalewska.e-samorzadowiec.pl, Autor: Aurelia Zalewska

Niewiadom

Informacje z życia Niewiadomia. więcej »

Dziękuje za zaufanie

 Szanowni Państwo, dziękuję za zaufanie jakim Państwo mnie obdarzyliście w wyborach samorządowych w listopadzie 2014 i głosy,które otrzymałam.Dzięki nim ponownie pełnię mandat radnej.Dziękuję, nie zawiodę.Wkrótce powiadomię o terminach dyżurów i spotkań z Państwem.Zapraszam do współpracy. pozdrawiam Radna Halina Sobańska więcej »

Sprawozdanie i Program Wyborczy- Proszę o Państwa Głos

Szanowni Państwo, Już 16 listopada odbędą się wybory do samorządu lokalnego w Czeladzi. W związku z końcem kadencji 2010-2014 postanowiłem przygotować sprawozdanie oraz program na kolejne lata. Będę mógł go zrealizowaćjedynie przy Państwa wsparciu oraz poparcia mnie w nadchodzących wyborach. Proszę o Państwa Głos i zapraszam do zapoznania się z moimi działaniami. więcej »

Spotkanie ze światowej sławy kardiochirurgiem prof. Andrzejem Bochenkiem

6 listopada z wykładem w Czeladzkim Uniwersytecie Powszechnym wystąpił światowej sławy kardiochirurg, wychowanek i współpracownik słynnego Zbigniewa Religi, prof. Andrzej Bochenek. Spotkanie ściągnęło tłumy czeladzian zainteresowanych zarówno tematyką prelekcji, jak również chcących osobiście poznać profesora. więcej »

Kampania

LISTA NR 6, POZYCJA 6   więcej »

Światowej sławy kardiochirurg w Czeladzi - wykład już w czwartek!

Najbliższe dni zapowiadają się bardzo interesująco - 6 listopada - Uniwersytet Powszechny w Czeladzi odwiedzi prof. Andrzej Bochenek - światowej sławy kardiochirurg, współpracownik prof. Religi oraz uczestnik pierwszych w Polsce udanych transplantacji serca. więcej »

Czeladzkie Spotkania z Nauką - V edycja rozpoczęta

4 października 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 7 już po raz piąty zainaugurowaliśmy Czeladzkie Spotkania z Nauką. Cykl bezpłatnych wykładów popularyzujących naukę dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Wykład pt. "Pamietaj chemiku młody..." przeprowadził Mateusz Stocki z Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu.   więcej »

PROGRAM PIELGRZYMKI

             Organizatorem pielgrzymki jest Biuro Podróży Beskidvision spółka jawna                       S. Rusin, I. Kaczmarczyk ul. Kopernika 2, 34 – 300 Żywiec.               Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych                              Marszałka Województwa Śląskiego więcej »

Zapraszam do głosowania

Szanowni Państwo, Startuję z okręgu nr I, listy   3 (PIS) do Rady Dzielnicy Białołęka. Miejsce na liście nr 10 (ostatnie).         Jestem mężatką, matką trojga dorosłych dzieci. Zawsze byłam i jestem wrażliwa na potrzeby innych ludzi. W każdym działaniu, jakie podejmuję, wykazuję solidność i konsekwencję. Cenię sobie prawość, otwartość.         Pracowałam w Szkole Podstawowej nr 344 na warszawskim Tarchominie jako nauczycielka matematyki. Moją pasją od lat są działania na rzecz wychowania. Mam w tej kwestii wiele doświadczeń i sukcesów.          Od ponad 11 lat pełnię funkcję Przewodniczącej Dzielnicowego Zespołu Realizacji Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, od 8 lat jestem ławnikiem w Sądzie Pracy.           Pełnione funkcje nie przeszkadzają mi dbać o moją rodzinę, jak też o inne osoby potrzebujące pomocy oraz działać na rzecz Parafii Warszawa Płudy. W tym środowisku od 2009 roku społecznie organizuję pielgrzymki do polskich sanktuariów i miejsc historycznych. Ostatnia 18. pielgrzymka odbyła się 18 października 2014 roku do Gietrzwałdu i Świętej Lipki.          Mieszkańcom naszego Osiedla „Marywilska” obiecuję działać na rzecz obniżenia wysokości czynszu. Pragnę poprawić komunikację autobusową osiedla oraz stworzyć miejsca do parkowania samochodów. Dla poprawienia bezpieczeństwa mieszkańców osiedli widzę potrzebę instalacji monitoringów oraz zwiększenia patroli.           Ulica Płochocińska, Marywilska wymaga rekonstrukcji wraz remontem wiaduktu. Białołęka, licząca ponad 100 tysięcy mieszkańców, jako jedna z niewielu Dzielnic nie posiada nocnej i świątecznej opieki lekarskiej. Moich Wyborców zapewniam, że Ich interesy reprezentować będę solidnie i skutecznie. Jeśli masz pytanie, problem – napisz: elzbieta.furdyna@wp.pl Zapraszam do głosowania w Wybrach!   więcej »

Aktualności

Gratuluję wszystkim, którzy uzyskali poparcie społeczności lokalnej i otrzymali jej mandat w wyborach samorządowych. więcej »
«« « 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 » »»
Strona 5 z 13, wyświetlono pozycje od 201 do 250, łącznie pozycji: 627.

Nasza społeczność

Imię i nazwisko:
Bohdan, Janusz Chruściński
wiek: 56 lat
województwo:
mazowieckie
powiat:
Warszawa
gmina:
Ochota
Ochota- Rakowiec - tu mieszkam i pracuję
Kilka słów o sobie:
od 2002 samorządowiec Platformy Obywatelskiej
czytaj więcej

Newsletter

Bądź na bieżąco z informacjami

Telefon:
22 398 23 30

GG: 5515881

Skype: e-samorzadowiec

E-mail:
pomoc@e-samorzadowiec.pl