Własna strona dla samorządowca na wybory samorządowe

Wiadomości ze stron RSS

Aleja jesionów nad stawami

W sobotę 11 czerwca odbyła się akcja sadzenia jesionów. Wspólnie  z mieszkańcami miasta stowarzyszenie Razem dla Oleśnicy oraz Klub Gaja posadzono 83 sztuk jesionów. więcej »

Czyste place zabaw

 Jednym z problemów zgłaszanych przez mieszkańców Rataj był zabrudzony plac zabaw przy ul. Ogrodowej. Jak się okazało Zakład Budynków Komunalnych, który odpowiedzialny jest za stan techniczny urządzeń zabawowych, w specyfikacji przetargowej nie uwzględnia usługi czyszczenia urządzeń zabawowych. więcej »

Miasto przejmie ulice - to szansa na ich remont

28 kwietnia br. brałem udział w spotkaniu z mieszkańcami Rataj. Głównym tematem spotkania były planowane inwestycje drogowe w tej części miasta oraz całej Oleśnicy. więcej »

SM "Zacisze" tłumaczy przyczyny nieobecności na spotkaniu

 Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Zacisze" tłumaczy nieobecność na spotkaniu z mieszkańcami Serbinowa, które odbyło się dnia 8 kwietnia 2016 r.  więcej »

„Dzikie wysypisko" śmieci obok Parku Kopernika zlikwidowane !

Dobra wiadomość, właściciel nieruchomości położonej obok Parku Mikołaja Kopernika po licznych interwencjach spełnił obowiązek uprzątnięcia swojej działki. więcej »

Spotkanie z mieszkańcami – bezpieczeństwo pożarowe osiedla „Serbinów”

 W piątek 8 kwietnia w bibliotece „Pod Pegazem” odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami osiedla "Serbinów". więcej »

Akcja "Wspólne sprzątanie Oleśnicy"

Stowarzyszenie "Razem dla Oleśnicy" w ramach obchodów Dnia Ziemi zaprosiło mieszkańców do udziału w proekologicznej akcji "Wspólne sprzątanie Oleśnicy". Do udziału w akcji zaprosiłem osobiście właściciela zaśmieconej działki przy Parku Kopernika. więcej »

Komisja doraźna ds. Statutu Miasta Oleśnicy

 Jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej zostałem powołany do prac w komisji ds. Statutu Miasta Oleśnicy. więcej »

Komisja doraźna ds. Statutu Miasta Oleśnicy

Jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej  zostałem powłany  do prac w  komisji ds. Statutu Miasta Oleśnicy. więcej »

Spotkanie z mieszkańcami – bezpieczeństwo pożarowe osiedla „Serbinów”

W piątek 8 kwietnia w bibliotece „Pod Pegazem” odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami osiedla "Serbinów". więcej »

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca miałem zaszczyt prowadzić oficjalną uroczystość miejską obchodów święta  Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".  więcej »

Stadion Miejski do poprawek !

Będąc członkiem Komisji Sportu i Rekracji, jedną z pierwszych podjętych interwencji po objeciu funkcji radnego dotyczyła modernizowanego Stadionu Miejskiego przy ul. Brzozowej. Po złożonej w grudniu 2015 roku interpelacji  w środowisku sportowym wręcz zawrzało...   więcej »

Dzikie wysypisko obok Parku Kopernika

Wieloletni problem z "dzikim" wysypiskiem odpadów przy parku Kopernika. Czy faktycznie Urząd Miasta i odpowiedzialne służby są w tej sprawie bezsilne  ? więcej »

Wieczorem bez świateł na 3-go Maja

 Podczas XVIII sesji Rady Miasta Oleśnicy złożyłem wniosek w sprawie zmian pracy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic 3 Maja / Kilińskiego oraz 3 Maja / Wały Jagielońskie więcej »

Czekając na zielone światło

 W czerwcu 2015 r. złożyłem wniosek do Sekcji Dróg Miejskich o poprawę synchronizacji świateł skrzyżowań ulic Wojska Polskiego/ Pl. Staszica oraz ulic Wojska Polskiego / Klonowa. Ponadto wniosłem zapytanie o możliwość zamontowania przy sygnalizatorach zegarów odliczająch czas do zmiany świateł. więcej »

Robocza wizyta w Łowiczu

Wraz z radnym Marcinem Karczewiczem odbyłem robocze spotkanie w Łowiczu. Celem wizyty w łowickim magistracie były konsultacje dotyczące funkcjonowania strefy parkowania, a w szczególności zebranie opinii i danych w zakresie stosowanego  rozwiązania 30 bezpłatnych minut . więcej »

Program "Szachy w szkole"

 Podczas posiedzenia Komisji Sportu i Rekreacji wspólnie z radnym Adamem Wójcikiem złożyliśmy wniosek dotyczący wdrożenia do oleśnickich szkół projektu "Edukacja przez szachy w szkole". więcej »

Program "Szachy w szkole"

Podczas posiedzenia  Komisji Sportu i Rekracji wspólnie z radnym Adamem Wójcikiem złożyliśmy wniosek dotyczący wdrożenia do oleśnickich szkół projektu "Edukacja przez szachy w szkole". więcej »

Oleśnicki Budżet Obywatelski

Budżet Obywatelski w Oleśnicy stał się faktem ! Dzięki radnym VII kadencji Rady Miasta Oleśnicy oraz Burmistrzowi Michałowi Kołacińskiemu mieszkańcy miasta mogą decydować bezpośrednio o wydatkowaniu cześci środków z budżetu miasta na wskazane przez nich inwestycje lub inicjatywy.  więcej »

Obwodnica ominie Serbinów

Poraz kolejny powrócił temat obowodnicy, której trasa wg "starych" planów wojewódzkich ma planowany przebieg wzdłuż ulicy Podchorążych.  Aby poznać oficjalne stanowisko władz miasta złożyłem w tej sprawie interpelację.    więcej »

Spotkanie z mieszkańcami "Bezpieczeństwo osiedla"

Spotkane z mieszkańcami w bibliotece "Pod Pegazem", tym razem głównym tematem spotkania było omówienie stanu bezpieczeństwa na terenie osiedla.  więcej »

Spotkanie z mieszkańcami czyli "Bolączki Serbinowa"

Inauguracyjne spotkanie z mieszkańcami osiedla "Serbinów". Poruszano wiele wątków, a zakres zgłaszanych problemów był bardzo szeroki.   więcej »

Rewitalizacja Parku Mikołaja Kopernika

Na spotkaniu z mieszkańcami w bibliotce "Pod Pegazem', gdzie zostały przedstawione etapy rewitalizacji Parku Mikołaja Kopernika. Padła sugestia, aby zmienić lokalizację tzw. "Zielonej Siłowni", czyli urządzeń do ćwiczeń fizycznych,  które mają być zainstalowana w parku.  Zgodnie z otrzymaną sugestią, żłożyłem w tej sprawie interpelację.  więcej »

Projekt "Zielone trawniki, czyste chodniki" zyskał akceptację mieszkańców !

Postanowiłem czynnie włączyć się do 1-szej edycji OBO. Po rozmowach z mieszkańcami, zgłosiłem dwa projekty. Jeden z naszych projektów pt. "Zielone trawniki, czyste chodniki" zyskał akceptacje oleśniczan i będzie realizowany ! Otrzymał 293 głosy... więcej »

Wiaty przystankowe do remontu

 Mieszkańcy Serbinowa korzystajacy z Miejskiej Komunikacji zwrócili uwagę na problem zniszczonych wiat przystankowych. Za stan techniczny wiat przystankowych odpowiada Sekcja Dróg Miejskich w Oleśnicy. Po złożonej interpelacji otrzymałem zapewnienie, iż  w 2016 roku wiaty będą remontowane.  więcej »

Interpelacja ul. Wały Jagiellońskie

Na prośbę mieszkańców  z kamienicy przy ul. Wały Jagielońskie 23, zwróciłem się z prośbą o do Burmistrza Miasta Oleśnica o przyspieszenie wykonanie remontu terenu podwórka przylegającego do ich nieruchomości. Remont w Urządzie  Miasta obiecywano od kilku lat.  Ponadto poprosiłem o  interwencję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w sprawie rozbiórki sąsiadującego z ich podwórkiem budynku. więcej »

Interpelacja ul. Kleeberga - modernizacja wjazdu na plac zabaw, budowa suszarni.

Dwie interpelacje i jeden wniosek, przyniosły oczekiwany rezultat  tj. podjazd do placu zabaw dostosowano dla wózków, a  powstała wyczekiwana przez lata suszarnia na terenie zieleni przy bloku.  więcej »

Miejsca parkingowe na ul. Sucharskiego

 Jeden z bardziej palących problemów "Serbinowa" - miejsca parkingowe. Plany są, czekamy na realizację... więcej »

Spotkanie z mieszkańcami w bibliotece "Pod Pegazem"

 Najbliższe spotkanie odbędzie się 8 kwietnia (piątek) godz. 17.00. Biblioteka "Pod Pegazem" w Szkole Podstawowej nr 6 ul, Kleeberga więcej »

Kontakt

Jeśli macie Państwo pytanie, prośbę o interwencję czy inicjatywę, którą chcielibyście zrealizować w Oleśnicy to proszę o konkat za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznie więcej »

Obrona pomnika przyrody przed wycinką drzew - Aleja Starych Lip

 Przedstawiam Państwu infomację o wniosku w sprawie obrony drzew w Alei Starych Lip w  Poniżej mój wniosek do Rady Gminy Michałowice o niegłosowanie uchwały i stworzenie możliwości wykonania ekspertyzy.  więcej »
aureliazalewska.e-samorzadowiec.pl, Autor: Aurelia Zalewska

Poseł do Europarlamentu Andrzej Duda w Pruszkowie

W dniu 30 stycznia 2015 r. miało miejsce spotkanie Posła Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu Andrzeja Dudy z samorządowcami Powiatu Pruszkowskiego. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Pruszkowie przy ul. Drzymały 30. Spotkanie prowadził przewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego Maksym Gołoś. Pan Poseł poświęcił dużo uwagi problemom społecznym i sytuacji samorządów na Mazowszu. Wskazał na bardzo ważne problemy dotyczące utrzymania miejsc pracy, rozwoju polskich firm i prowadzenia aktywnej polityki gospodarczej z korzyścią dla polskiego rynku. Powiedział również o ważnej roli samorządów w bezpośrednim działaniu na rzecz ludzi, wspieraniu ich w sprawach bytowych, ale i kulturowych, które są ważne dla tożsamości polskiej i lokalnej. więcej »
aureliazalewska.e-samorzadowiec.pl, Autor: Aurelia Zalewska

Niewiadom

Informacje z życia Niewiadomia. więcej »

Dziękuje za zaufanie

 Szanowni Państwo, dziękuję za zaufanie jakim Państwo mnie obdarzyliście w wyborach samorządowych w listopadzie 2014 i głosy,które otrzymałam.Dzięki nim ponownie pełnię mandat radnej.Dziękuję, nie zawiodę.Wkrótce powiadomię o terminach dyżurów i spotkań z Państwem.Zapraszam do współpracy. pozdrawiam Radna Halina Sobańska więcej »

Sprawozdanie i Program Wyborczy- Proszę o Państwa Głos

Szanowni Państwo, Już 16 listopada odbędą się wybory do samorządu lokalnego w Czeladzi. W związku z końcem kadencji 2010-2014 postanowiłem przygotować sprawozdanie oraz program na kolejne lata. Będę mógł go zrealizowaćjedynie przy Państwa wsparciu oraz poparcia mnie w nadchodzących wyborach. Proszę o Państwa Głos i zapraszam do zapoznania się z moimi działaniami. więcej »

Spotkanie ze światowej sławy kardiochirurgiem prof. Andrzejem Bochenkiem

6 listopada z wykładem w Czeladzkim Uniwersytecie Powszechnym wystąpił światowej sławy kardiochirurg, wychowanek i współpracownik słynnego Zbigniewa Religi, prof. Andrzej Bochenek. Spotkanie ściągnęło tłumy czeladzian zainteresowanych zarówno tematyką prelekcji, jak również chcących osobiście poznać profesora. więcej »
«« « 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 » »»
Strona 5 z 13, wyświetlono pozycje od 201 do 250, łącznie pozycji: 634.