Własna strona dla samorządowca na wybory samorządowe

Wiadomości ze stron RSS

Miejsca parkingowe na ul. Sucharskiego

 Jeden z bardziej palących problemów "Serbinowa" - miejsca parkingowe. Plany są, czekamy na realizację... więcej »

Spotkanie z mieszkańcami w bibliotece "Pod Pegazem"

 Najbliższe spotkanie odbędzie się 8 kwietnia (piątek) godz. 17.00. Biblioteka "Pod Pegazem" w Szkole Podstawowej nr 6 ul, Kleeberga więcej »

Kontakt

Jeśli macie Państwo pytanie, prośbę o interwencję czy inicjatywę, którą chcielibyście zrealizować w Oleśnicy to proszę o konkat za pomocą poczty elektronicznej , poprzez profil Facebook lub telefonicznie więcej »

Obrona pomnika przyrody przed wycinką drzew - Aleja Starych Lip

 Przedstawiam Państwu infomację o wniosku w sprawie obrony drzew w Alei Starych Lip w  Poniżej mój wniosek do Rady Gminy Michałowice o niegłosowanie uchwały i stworzenie możliwości wykonania ekspertyzy.  więcej »
aureliazalewska.e-samorzadowiec.pl, Autor: Aurelia Zalewska

Poseł do Europarlamentu Andrzej Duda w Pruszkowie

W dniu 30 stycznia 2015 r. miało miejsce spotkanie Posła Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu Andrzeja Dudy z samorządowcami Powiatu Pruszkowskiego. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Pruszkowie przy ul. Drzymały 30. Spotkanie prowadził przewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego Maksym Gołoś. Pan Poseł poświęcił dużo uwagi problemom społecznym i sytuacji samorządów na Mazowszu. Wskazał na bardzo ważne problemy dotyczące utrzymania miejsc pracy, rozwoju polskich firm i prowadzenia aktywnej polityki gospodarczej z korzyścią dla polskiego rynku. Powiedział również o ważnej roli samorządów w bezpośrednim działaniu na rzecz ludzi, wspieraniu ich w sprawach bytowych, ale i kulturowych, które są ważne dla tożsamości polskiej i lokalnej. więcej »
aureliazalewska.e-samorzadowiec.pl, Autor: Aurelia Zalewska

Niewiadom

Informacje z życia Niewiadomia. więcej »

Dziękuje za zaufanie

 Szanowni Państwo, dziękuję za zaufanie jakim Państwo mnie obdarzyliście w wyborach samorządowych w listopadzie 2014 i głosy,które otrzymałam.Dzięki nim ponownie pełnię mandat radnej.Dziękuję, nie zawiodę.Wkrótce powiadomię o terminach dyżurów i spotkań z Państwem.Zapraszam do współpracy. pozdrawiam Radna Halina Sobańska więcej »

Sprawozdanie i Program Wyborczy- Proszę o Państwa Głos

Szanowni Państwo, Już 16 listopada odbędą się wybory do samorządu lokalnego w Czeladzi. W związku z końcem kadencji 2010-2014 postanowiłem przygotować sprawozdanie oraz program na kolejne lata. Będę mógł go zrealizowaćjedynie przy Państwa wsparciu oraz poparcia mnie w nadchodzących wyborach. Proszę o Państwa Głos i zapraszam do zapoznania się z moimi działaniami. więcej »

Spotkanie ze światowej sławy kardiochirurgiem prof. Andrzejem Bochenkiem

6 listopada z wykładem w Czeladzkim Uniwersytecie Powszechnym wystąpił światowej sławy kardiochirurg, wychowanek i współpracownik słynnego Zbigniewa Religi, prof. Andrzej Bochenek. Spotkanie ściągnęło tłumy czeladzian zainteresowanych zarówno tematyką prelekcji, jak również chcących osobiście poznać profesora. więcej »

Kampania

LISTA NR 6, POZYCJA 6   więcej »

Światowej sławy kardiochirurg w Czeladzi - wykład już w czwartek!

Najbliższe dni zapowiadają się bardzo interesująco - 6 listopada - Uniwersytet Powszechny w Czeladzi odwiedzi prof. Andrzej Bochenek - światowej sławy kardiochirurg, współpracownik prof. Religi oraz uczestnik pierwszych w Polsce udanych transplantacji serca. więcej »

Czeladzkie Spotkania z Nauką - V edycja rozpoczęta

4 października 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 7 już po raz piąty zainaugurowaliśmy Czeladzkie Spotkania z Nauką. Cykl bezpłatnych wykładów popularyzujących naukę dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Wykład pt. "Pamietaj chemiku młody..." przeprowadził Mateusz Stocki z Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu.   więcej »

PROGRAM PIELGRZYMKI

             Organizatorem pielgrzymki jest Biuro Podróży Beskidvision spółka jawna                       S. Rusin, I. Kaczmarczyk ul. Kopernika 2, 34 – 300 Żywiec.               Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych                              Marszałka Województwa Śląskiego więcej »

Zapraszam do głosowania

Szanowni Państwo, Startuję z okręgu nr I, listy   3 (PIS) do Rady Dzielnicy Białołęka. Miejsce na liście nr 10 (ostatnie).         Jestem mężatką, matką trojga dorosłych dzieci. Zawsze byłam i jestem wrażliwa na potrzeby innych ludzi. W każdym działaniu, jakie podejmuję, wykazuję solidność i konsekwencję. Cenię sobie prawość, otwartość.         Pracowałam w Szkole Podstawowej nr 344 na warszawskim Tarchominie jako nauczycielka matematyki. Moją pasją od lat są działania na rzecz wychowania. Mam w tej kwestii wiele doświadczeń i sukcesów.          Od ponad 11 lat pełnię funkcję Przewodniczącej Dzielnicowego Zespołu Realizacji Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, od 8 lat jestem ławnikiem w Sądzie Pracy.           Pełnione funkcje nie przeszkadzają mi dbać o moją rodzinę, jak też o inne osoby potrzebujące pomocy oraz działać na rzecz Parafii Warszawa Płudy. W tym środowisku od 2009 roku społecznie organizuję pielgrzymki do polskich sanktuariów i miejsc historycznych. Ostatnia 18. pielgrzymka odbyła się 18 października 2014 roku do Gietrzwałdu i Świętej Lipki.          Mieszkańcom naszego Osiedla „Marywilska” obiecuję działać na rzecz obniżenia wysokości czynszu. Pragnę poprawić komunikację autobusową osiedla oraz stworzyć miejsca do parkowania samochodów. Dla poprawienia bezpieczeństwa mieszkańców osiedli widzę potrzebę instalacji monitoringów oraz zwiększenia patroli.           Ulica Płochocińska, Marywilska wymaga rekonstrukcji wraz remontem wiaduktu. Białołęka, licząca ponad 100 tysięcy mieszkańców, jako jedna z niewielu Dzielnic nie posiada nocnej i świątecznej opieki lekarskiej. Moich Wyborców zapewniam, że Ich interesy reprezentować będę solidnie i skutecznie. Jeśli masz pytanie, problem – napisz: elzbieta.furdyna@wp.pl Zapraszam do głosowania w Wybrach!   więcej »

Aktualności

Gratuluję wszystkim, którzy uzyskali poparcie społeczności lokalnej i otrzymali jej mandat w wyborach samorządowych. więcej »

II rok akademicki w Uniwersytecie Powszechnym w Czeladzi zainaugurowany!

W środę 17 września 2014 r. o godz. 17.00 w siedzibie Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Powszechnym w Czeladzi. Do grona patronów merytorycznych UP dołączył Uniwersytet Śląski w Katowicach. więcej »

Inauguracja Roku Akademickiego w Uniwersytecie Powszechnym

W imieniu organizatorów Uniwersytetu Powszechnego uprzejmie zapraszamy na Uroczystą Inauguracja Roku Akademickiego na Uniwersytecie Powszechnym w Czeladzi, która odbędzie się 17 września 2014 r. o godzinie 17.00 w siedzibie Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi przy ul. Tuwima 14 a. Mamy nadzieję, że zechcecie Państwo być z nami w tym dniu i uroczystość ta spotka się z Państwa uznaniem. Wykład Inauguracyjny wygłosi Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Ślaskiego w Katowicach prof. Wiesław Banyś. więcej »

Aquanet - będzie kanalizacja w Czapurach, Wiórku i Babkach

 22 lipca Aquanet ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy sieci kanalizacyjnej wraz z przepompowniami ścieków oraz przyłączami dla wsi Czapury, Wiórek, Babki gmina Mosina i w ul. Starołęckiej w Poznaniu wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę. więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Dyplomy, Koncert i Bal Seniora. Rok akademicki 2013/2014 w UP i UTW w Czeladzi za nami!

Czy mając ponad 50 lat można zdobyć dyplom uczelni wyższej? Oczywiście, że tak! Potwierdziła to grupa seniorów, która uczestniczyła w wykładach oraz warsztatach odbywających się od października 2013 r. w Czeladzi. więcej »

Gimnazjaliści z Rogalinka najlepsi!

Tegoroczni absolwenci naszych gminnych gimnazjów tylko z historii i przedmiotów przyrodniczych uzyskali wynik lepszy niż średnia w powiecie (17 gmin). Z matematyki wypadli nieco lepiej na tle innych gmin powiatu poznańskiego niż w ubiegłym roku. więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

PREFABET i Zakole Warty na sprzedaż

Nadzwyczajna sesja skończyła się wcześnie, gdyż w porządku obrad były tylko 4 uchwały. Najdłużej radni debatowali nad regulaminem targowiska Zielony Rynek.  więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Narodziny demokracji w Mosinie

Wczesną wiosną 1989 r., z inspiracji Zbigniewa Miczko – nauczyciela matematyki w Technikum Rolniczym w Grzybnie – powstał w Mosinie Komitet Obywatelski „Solidarność”. Celem była pomoc w uzyskaniu największej ilości głosów dla kandydatów „Solidarności” w wyborach do Sejmu kontraktowego i Senatu – 4.06.1989 r. więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Jacek Szeszuła

Szóstoklasiści napisali sprawdzian lepiej niż rok temu

W tym roku gmina Mosina zajęła 8 miejsce w powiecie. W ubiegłym roku musieliśmy się zadowolić 14 - tą lokatą.  więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

II Czeladzki Dzień Nauki

Sztuczna krew, wulkan chemiczny, wywoływanie chemicznego dżina ale również akcja „Masz głos, masz wybór” połączona z wykładem pt.”Jak zostać radnym?” to tylko część z atrakcji jakie zaproponowali organizatorzy II Czeladzkiego Dnia Nauki, który odbył się 6 czerwca 2014 r.(piątek) w godz. 10.00-19.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi. Głównym celem inicjatywy było popularyzowanie nauki szczególnie wśród ludzi młodych ale także działania zmierzające do animowania życia kulturalnego, społecznego Czeladzi. więcej »

Rogalinek. Historia na wyciągnięcie ręki

Na jednej z posesji przy ulicy Kościelnej w Rogalinku stoi murowana ceglana kapliczka. Została wybudowana w 1945 r. na miejscu wcześniejszej z 1912 r. więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Mosińskie wybory do Europarlamentu

Wyniki głosowania w naszej gminie znacząco odbiegają od średniej krajowej.  więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Mosińskie wybory do Europarlamentu

Wyniki głosowania w naszej gminie znacząco odbiegają od średniej krajowej. Najwięcej sympatyków ma PO. Zdecydowanie wyżej niż średnia krajowa wypadło u nas SLD. Mniejszą sympatią mosiniacy darzą PIS i PSL. więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Już wkrótce prace przy modernizacji linii kolejowej Poznań-Czempiń będą prowadzone w obrębie miasta

Wczoraj w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez PKP PLK S.A.  więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Odlotowy wykład dla dzieci "Masz wiadomość- historia telekomunikacji"

Już 17 maja 2014 r. o godz. 10 w Szkole Podstawowej nr 7 w Czeladzi odbędzie się uroczyste zakończenie IV Edycji Czeladzkich Spotkań z Nauką. Odlotowy i pełen widowiskowych eksperymentów wykład poprowadzi znany w całym kraju popularyzator nauki Michał „Pan Korek” Szydłowski. więcej »

Dziesięciolecie Mosiny w Unii

Okres 2004-2014 przypadł w całości na rządy Zofii Springer. Czy to dziesięciolecie zostało dobrze wykorzystane?  więcej »
czasmosiny.e-samorzadowiec.pl, Autor: Małgorzata Kaptur

Tajemnice bestsellerów

Studenci Czeladzkich Spotkań z Nauką mają za sobą już ósmy wykład pt. ,,Tajemnice bestsellerów – od kursu kreatywnego pisania po księgarskie półki”, który prowadził autor opowieści o kocie Cukierku – Waldemar Cichoń. Tym razem nasi najmłodsi studenci dowiedzieli się, jak na przestrzeni wieków rozwijała się umiejętność pisania oraz jaką drogę pokonuje książka za nim trafi do naszych rąk. więcej »

Paszkowianka w gminach: Michałowice i Nadarzyn

Paszkowianka zapowiadana przez władze od początku przywrócenia w Polsce ustroju samorządu lokalnego, czyli od 1990 r. nadal jest tylko w zapowiedziach. Planowana jej budowa w gminach Powiatu Pruszkowskiego nie doczekała się opracowania dokumentacji projektowej na terenie wszystkich gmin, przez które miałaby przebiegać. Najbardziej zaawansowane są prace projektowe na terenie gminy Brwinów i Warszawa Zachód.   więcej »
aureliazalewska.e-samorzadowiec.pl, Autor: Aurelia Zalewska
«« « 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 » »»
Strona 5 z 13, wyświetlono pozycje od 201 do 250, łącznie pozycji: 607.